Aktualności


Kiermasz Wielkanocny „Kukuryku w Cielętniku”
niedziela, 14 kwietnia 2019 15:40

13 kwietnia 2019 roku (sobota) zuchy z naszej Gromady wraz z drużynową Barbarą Skrzypek uczestniczyły w świątecznym kiermaszu „Kukuryku w Cielętniku”. Zuchy jak zwykle spisały się na „szóstkę”, dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz gorącemu wsparciu i pracy niezawodnych mam oraz pani dyrektor Beaty Durnaś kiermasz można zaliczyć do udanych. Na naszym stoisku znalazły się piękne, wielkanocne palmy, stroiki, bogato zdobione jajka, króliczki, kurczątka, kartki świąteczne, jednak największym wzięciem cieszyły się ciasta, babki i babeczki upieczone przez nasze kochane mamy. Zuchy dziękują rodzicom, nauczycielom i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu.

 

Więcej…
 
V Marsz Katyński
niedziela, 14 kwietnia 2019 15:36

V Marsz w Busku-Zdroju zorganizowano w 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej upamiętniając oficerów Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz funkcjonariuszy policji pomordowanych przez sowietów w 1940 r. 13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które zostało uchwalone w 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD. W czwartek 11 kwietnia ulicami naszego miasta przeszedł V Marsz Katyński.  W drodze na marsz zuchy zapaliły znicze pamięci pod Dębami Katyńskimi, obok naszej szkoły oraz na placu kościoła pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju. W marszu uczestniczyła nasza Gromada Zuchowa wraz z drużynową, p. D. Wleciał  oraz jak zawsze niezawodni rodzice.

Więcej…
 
Wielkanocne spotkanie z przedszkolakami
niedziela, 14 kwietnia 2019 15:30

10 kwietnia 2019 r. grupa zuchów z naszej Gromady pod opieką Barbary Skrzypek odwiedziła przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku – Zdroju. Przedszkolaki gorąco powitały swego kolegę z grupy, a obecnie zucha Kacpra Jendo. Kacperek powitał koleżanki i kolegów czekoladowymi jajeczkami. Następnie sympatyczne przedszkolaki zaprezentowały inscenizację na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Za przepiękny występ zuchy dedykowały przedszkolakom „Rakietę”, oraz wręczyły sikawki w kształcie jajek na lany poniedziałek. Zuchy zrewanżowały się dzieciom przeczytaniem ilustrowanej bajki o niesfornym jajku.

Więcej…
 
Brawa dla Jagody i Krystiana!
niedziela, 14 kwietnia 2019 15:25

Uczniowie naszej szkoły Jagoda Szir z klasy VIII i Krystian Paw z klasy VII zdobyli wyróżnienia w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. W konkursie wzięło udział 1067 prac uczniów szkół podstawowych i średnich oraz klas gimnazjalnych z całej Polski. Jest to największy konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych pod względem ilości uczestników. Zgrupowanie laureatów i wyróżnionych w Konkursie odbyło się w Lublinie w dniach 7-8.04.2019 r. Fundacja im. Kazimierza Wielkiego zapewniła nieodpłatnie uczestnikom zgrupowania: noclegi, wyżywienie, przewodników po miejscach pamięci w Lublinie i na Lubelszczyźnie, przejazd autokarowy.

Więcej…
 
XXX Rajd „Szlakiem Powstania Styczniowego” GROCHOWISKA’2019
niedziela, 24 marca 2019 15:23

23 marca 2018 r. zuchy z naszej Gromady uczestniczyły w obchodach 156 rocznicy bitwy pod Grochowiskami. Pogoda sprawiła nam miłą niespodziankę, było ciepło i słonecznie. Po drodze szukaliśmy oznak wiosny, całą trasę znakomicie bawiliśmy się  kolorowymi piłkami, które dostaliśmy na starcie rajdu. W tak miłej atmosferze nawet nie spostrzegliśmy, kiedy dotarliśmy na miejsce. Wzorem lat ubiegłych zuchy wzięły udział w Apelu Pamięci, razem z panią dyrektor Beatą Durnaś, złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicz pamięci na mogile poległych powstańców.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 139