Aktualności


"Sprzątanie Gminy"
piątek, 03 maja 2019 19:40

W dniach od 24 do 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami brali udział w akcji „ Sprzątanie Gminy” w ramach obchodów Dnia Ziemi.  Pogoda w tym dniu nam dopisała, więc sprawnie posprzątaliśmy wyznaczony teren. Pozbieraliśmy śmieci z poboczy i rowów w naszej miejscowości oraz z terenów wokół szkoły i z terenu ośrodka sportowo- rekreacyjnego Karabosy. Z roku na rok śmieci jest mniej, ale zdarzają się jeszcze miejsca, gdzie znajdujemy dużo plastikowych butelek lub reklamówek.

Więcej…
 
75 rocznica bitwy pod Monte Cassino
niedziela, 28 kwietnia 2019 18:31

W niedzielę 28 kwietnia w kościele p. w. Św. Brata Alberta w Busku - Zdroju, odbyła się wspaniała uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę walk żołnierzy polskich pod Monte Cassino. Uroczystości patriotyczne w kościele p. w. św. Brata Alberta w Busku - Zdroju, zorganizowała Komenda Hufca ZHP w Busku – Zdroju. Oprawę liturgiczną zapewnili harcerze, którzy będą reprezentować hufiec we Włoszech. We mszy świętej w intencji żołnierzy polskich walczących pod Monte Cassino, wzięły udział również nasze zuchy (22 osoby), drużyny harcerskie, instruktorzy Hufca ZHP w Busku - Zdroju.

Więcej…
 
Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole
niedziela, 28 kwietnia 2019 18:25

26 kwietnia zgodnie z tradycją w naszej szkole odbył się apel upamiętniający uchwalenie w 1791r. przez Sejm Czteroletni – Konstytucji 3 Maja. Podczas występu uczniowie klasy VI oraz VII przypomnieli młodym widzom w jak trudnym położeniu znalazła się Rzeczpospolita w XVIII w. i dlaczego podpisanie Konstytucji było tak ważne dla rozwoju politycznego i gospodarczego naszego kraju.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski „W krainie przyjaźni i pięknych słów”
niedziela, 28 kwietnia 2019 18:18

25 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „W krainie przyjaźni i pięknych słów”. Laureaci szkolnych eliminacji: Kinga Ambroży, Natalia Ambroży i Bartosz Lechowski będą reprezentowali naszą szkołę w XVI „Małym” Gminnym Konkursie Recytatorskim w Zespole Placówek Oświatowych w Dobrowodzie. Nagrodę publiczności otrzymał Bartosz Lechowski z klasy III. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie należą się wielkie brawa.

Więcej…
 
Życzenia Świąteczne
niedziela, 14 kwietnia 2019 15:57

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 139