Aktualności


Rynek Główny w Krakowie- zuchy podczas zbiórki pieniędzy dla Sebastiana
niedziela, 19 maja 2019 13:14

Więcej…
 
I miejsce w Międzyszkolnym konkursie wiedzy o sławnych Polakach
niedziela, 19 maja 2019 13:06

40 na 40 możliwych do zdobycia punktów uzyskał Karol Paw , który 10 maja brał udział w Międzyszkolnym  konkursie wiedzy o sławnych Polakach pt. „Szukamy autorytetów”. Konkurs organizowany jest przez nauczycieli z Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach, a w tym roku odbyła się jego XV edycja. Uczestnicy zmagań  mieli za zadanie opanować 12 biografii słynnych postaci. Należą do nich: Jan Paweł II, Tadeusz Kościuszko, Józef Wybicki, Józef Piłsudski, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Henryk Sienkiewicz, Jan Kochanowski, Maria Skłodowska – Curie, Fryderyk Chopin, Jan Matejko oraz Mikołaj Kopernik. Podczas konkursu Karol Paw wykazał się dużą wiedzą i zdobył I miejsce. Gratulujemy!

Więcej…
 
Brawa dla Kingi i Mikołaja!
niedziela, 19 maja 2019 13:01

Około 90 solistów i prawie 20 zespołów wokalnych prezentowało się podczas dwudniowej Harcerskiej Wiosny Kulturalnej, czyli wojewódzkiego przeglądu wokalistów i instrumentalistów, w Domu Kultury Białogon. Naszą Gromadę Zuchową reprezentowali Kinga Czerw i Mikołaj Davis. Nasz duet zdobył wyróżnienie. Gratulacje!

Więcej…
 
Gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja
piątek, 03 maja 2019 19:50

W uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły na czele z panią dyrektor Beatą Durnaś. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego ( Natalia Sakwa, Karolina Wiśniosz i Krystian Paw) pod opieką p. Agnieszki Zawadzkiej – Musiał oraz liczna grupa zuchów pod opieką p. Barbary Skrzypek. Po Mszy Św. w intencji Ojczyzny wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie najmłodsze zuchy ( Agata, Monika i Maksymilian) wraz z panią Dyrektor złożyły wiązankę kwiatów oraz wysłuchały okolicznościowego wystąpienia Burmistrza Miasta i Gminy pana Waldemara Sikory.

Więcej…
 
Przegląd Artystyczny Szkół
piątek, 03 maja 2019 19:45

W dniu 24 kwietnia 2019r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się Przegląd Artystyczny Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Szkół. Zespół Alfa pod opieką pani Doroty Wleciał zaprezentował dwa układy taneczne: taniec z szarfami do muzyki Fryderyka Chopina oraz taniec z pomponami. Kinga Czerw z Mikołajem Davisem zaśpiewali piosenkę pt. „Meluzyna”. Rada artystyczna doceniając nasz program zaprosiła nas do występu w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 139