Aktualności


Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. ”Eko-Plakat”.
środa, 12 czerwca 2019 17:58

W dniu 11 czerwca 2019 roku odbyło się w Starostwie Powiatowym w Busku- Zdroju podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. ”Eko-Plakat”. Nasza uczennica Roksana Kempa zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Nasze świętokrzyskie do Buska-Zdroju po zdrowie”.
środa, 12 czerwca 2019 17:55

Tegoroczna edycja Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego odbyła się pod hasłem: NASZE ŚWIĘTOKRZYSKIE DO BUSKA-ZDROJU PO ZDROWIE. Uczennica naszej szkoły Roksana Kempa zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym. Uroczyste podsumowanie nastąpiło w BSCK w dniu 16 maja 2019 roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
"Jak nie czytam, jak czytam”
niedziela, 09 czerwca 2019 18:39

7 czerwca 2019 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w akcji "Jak nie czytam, jak czytam” zorganizowanej w Miejsko- Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku – Zdroju.  O oprawę muzyczną całego spotkania zadbali uczniowie klasy V – Kinga , Dominika, Nikola i Maciek. "Jak nie czytam, jak czytam” jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Co roku (od 2016 r.) uczniowie z całej Polski manifestują, że lubią czytać i czytają więcej niż dorośli. W poprzedniej edycji w jednym momencie czytało prawie 407 tys. osób. Akcja ma na celu promocję czytania dla przyjemności - w miłej atmosferze, bez przymusu. Akcja cieszy się popularnością wśród uczniów ze względu na rozrywkowy charakter oraz duży wpływ uczniów na jej przebieg. Pomysłodawcą akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”.

 

Więcej…
 
XIII Rajd Pieszy z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie”
niedziela, 09 czerwca 2019 18:33

Już po raz trzynasty wyruszyliśmy na rajd pieszy, aby odkrywać i poznawać to, co nam bliskie, to, co znajduje się tuż za przysłowiowa miedzą a jest intrygujące i ciekawe. W tym roku 5 czerwca wyruszyliśmy do Mikułowic do Olejarni Zagłoby.  Olejarnia Zagłoby to mała, rodzinna manufaktura roślinnych olejów spożywczych. Właściciel pan Mariusz Roszkowski powitał dzielnych wędrowców i zaprosił na pieczone nad ogniskiem kiełbaski. Po krótkim odpoczynku nadszedł czas na zwiedzanie i pracę. Zuchy dowiedziały się, że olejarnia powstała z połączenia dwóch pasji - do historii i do zdrowego odżywiania. Rezultatem pierwszej są zbiory unikalnych, zabytkowych maszyn olejarskich wykorzystywanych ponad 100 lat temu do tłoczenia oleju na polskiej wsi. Druga, to dzielenie się wiedzą oraz popularyzowanie wykorzystania w żywieniu wysokiej, jakości naturalnych produktów żywnościowych wytwarzanych tradycyjnymi metodami w gospodarstwach.

Więcej…
 
II miejsce w powiatowyn konkursie „ Moje Ponidzie”
niedziela, 09 czerwca 2019 18:26

We wtorek - 28 maja- uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Finale XVI Powiatowego Konkursu Wiedzy Regionalnej „ Moje Ponidzie”. Dwuosobowe zespoły wyłonione w I etapie przystąpiły do sprawdzianu wiedzy z zakresu znajomości walorów przyrodniczych, kulturowych i historycznych Ponidzia; form ochrony przyrody na Ponidziu; charakterystycznej flory i fauny; zabytków kultury materialnej; legend Ponidzia; tradycji regionalnych (kuchni, ubioru, budownictwa, obrzędów); ludzi związanych z Ponidziem oraz znajomości mapy Ponidzia i heraldyki miast. Oprócz sprawdzianu wiedzy zadaniem zespołów było również zareklamowanie regionu Ponidzia. Nasz dwuosobowy zespół – Karol i Krystian Paw zajął II miejsce. Gratulujemy!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 139