Aktualności


Z polskim za pan brat!
niedziela, 23 czerwca 2019 16:43

13 czerwca odbyło się rozstrzygnięcie konkursów sprawdzających wiedzę i umiejętności z języka polskiego. Pierwszy z nich związany był z kulturą starożytnej Grecji, a dokładnie z mitologią. Do tego konkursu przystąpili uczniowie klasy V. I miejsce zajął Marcel Śpiewla, II – Dominik Sakwa, a III – Kinga Czerw. Kolejny  przebiegał pod hasłem zmagań z językiem. W konkursie „Poznaj po słowie, co kto ma w głowie” I miejsce zajęła Katarzyna Podstawek z kl. VI. Natomiast w trzecim konkursie uczniowie klas IV oraz  VII sprawdzali swoje umiejętności czytania ze zrozumieniem. Z każdej klasy wyłoniony został jeden zwycięzca. W kl. IV został nim Paweł Podstawek, a w  kl. VII – Karol Paw. Podsumowanie wszystkich konkursów zakończyło się rozdaniem dyplomów i nagród.

Więcej…
 
I Szkolny Konkurs Sudoku
niedziela, 16 czerwca 2019 11:42

7 czerwca 2019 roku odbył się I Szkolny Konkurs SUDOKU dla klas V – VIII zorganizowany przez panią J. Wójcik. Celem konkursu było rozwijanie logicznego myślenia, popularyzowanie łamigłówek liczbowych wśród dzieci, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, kształtowanie umiejętności twórczego myślenia, rozwijanie umiejętności przewidywania, rozwijanie umiejętności dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. Uczestnicy konkursu mieli do rozwiązania dwa zadania Sudoku o dwóch różnych stopniach trudności.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Vanessa Piwowarczyk kl. VI
II miejsce – Karol Paw kl. VII
III miejsce –  Dominik Sakwa kl. V

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
Matlandia -zadania interaktywne z matematyki
niedziela, 16 czerwca 2019 11:34

Kto pierwszy uratuje rozbitków z tajemniczej wyspy? Kto zdobędzie najwięcej złotych medali i nagród? Kto wywalczy sobie wysokie miejsce w lidze najlepszych matematyków? Ten, kto potrafi sprawnie liczyć, logicznie myśleć i ma doskonałą pamięć! "Matlandia" przypomina lubiane przez uczniów gry komputerowe – zamienia rozwiązywanie zadań w pełną emocji zabawę z elementami rywalizacji.

Oto nagrodzeni!

Jakub Kasza, kl. V - za osiągnięcie znakomitych wyników

Marcel Śpiewla, Mikołaj Dawid, kl. V - za trud i wysiłek włożony w rozwiązywanie zadań

Wiktoria Cholewa, kl. VII, - za trud i wysiłek włożony w rozwiązywanie zadań

Więcej…
 
Konkursy rozstrzygnięte, dyplomy i nagrody rozdane!
niedziela, 16 czerwca 2019 11:25

12 czerwca 2019r w naszej szkole ogłoszono wyniki konkursów przeprowadzonych w ramach Dnia Brytyjskiego. Uczniowie klasy I i II rywalizowali w kategorii „Najładniejszy zeszyt  z języka angielskiego”. Klasa III pisała test wiedzy „The best”. W kategorii literowania rywalizowali uczniowie z klasy IV i V. Dzieci z klas VI, VII i VIII mogli wykazać się wiedzą w konkursie czytania ze zrozumieniem. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Więcej…
 
Mały Gminny Konkurs Recytatorski pt. „W krainie przyjaźni"
niedziela, 16 czerwca 2019 10:53

Dnia 08.05.2019 w Zespole Placówek Oświatowych w Dobrowodzie odbył się XVI Mały Gminny Konkurs Recytatorski pt. „W krainie przyjaźni i dobrych słów". Naszą szkołę  reprezentowali:

Kinga  Ambroży - oddział przedszkolny

Natalia Ambroży - klasa II

Bartosz  Lechowski - klasa III

którzy zostali wyłonieni w pierwszym etapie konkursu.  Z dumą możemy powiedzieć, że Kinga Ambroży 6-letnia uczestniczka zdobyła jedno z nielicznych wyróżnień. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. GRATULUJEMY

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 139