Rajd Hufca „ZMARZLACZEK’2019”
niedziela, 24 lutego 2019 15:40

22 lutego 2019 r. zuchy z naszej Gromady wyruszyły na spotkanie z przyrodą i przygodą. Tegoroczny rajd rozpoczął się od uroczystego „kominka”, na sali gimnastycznej szkoły w Zborowie, w związku z obchodami Dnia Myśli Braterskiej.  Druh Szymon Wójcik przybliżył nam sylwetkę twórcy skautingu gen. Roberta Baden- Powella oraz historię harcerstwa w Polsce. Po apelu, na którym naszą grupę wzorowo zameldował Krystian Paw, wyruszyliśmy na trasę malowniczym czerwonym szlakiem. Po drodze czekały na nas punkty kontrolne, na których uczyliśmy się wiązać harcerskie węzły, posługiwać kompasem, musieliśmy również wymienić się z innymi patrolami - harcerskimi pozdrowieniami w 13 językach. Po drodze zuchy wesoło się bawiły, zwłaszcza, że w tym roku pogoda dopisała, jak na „Zmarzlaczka” przystało temperatura była ujemna, ale świeciło piękne słońce. Dzieci nigdy się nie nudzą, więc było mierzenie głębokości kałuż, mini potyczki na kije oraz podziwianie pięknych krajobrazów.

Więcej…
 
Stop „Cyberprzemocy”
niedziela, 24 lutego 2019 15:28

Czym jest cyberprzemoc? Cyberprzemoc (ang. cyberbullying) zdefiniować można jako przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Najczęściej terminu tego używa się w odniesieniu do przemocy rówieśniczej z użyciem telefonów komórkowych lub Internetu. Podstawowe formy cyberprzemocy to: nękanie, straszenie, szantażowanie z użyciem Sieci, rejestrowanie niechcianych zdjęć i filmów, publikowanie w Internecie lub rozsyłanie przy użyciu telefonu komórkowego ośmieszających, kompromitujących informacji, zdjęć, podszywanie się w Sieci pod rówieśników. Do działań określanych mianem cyberprzemocy wykorzystywane są m.in: poczta elektroniczna, czaty, komunikatory, strony internetowe, blogi, serwisy społecznościowe, grupy dyskusyjne, telefony komórkowe, serwisy SMS i MMS.

Więcej…
 
Popielica szara – nocny duszek
niedziela, 24 lutego 2019 15:23

Uczniowie z klas I, III i IV oraz z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych dotyczących ochrony popielicowatych – interesującej i rzadkiej rodziny ssaków nadrzewnych. Celem edukacyjnym tego spotkania było zapoznanie uczniów z żyjącymi w Polsce i województwie świętokrzyskim, sympatycznymi gryzoniami z rodziny popielicowatych, ich biologią i ochroną oraz poszerzenie wiadomości na temat środowiska życia tych zwierząt. Ciekawe zajęcia przygotowała dla nas pani Maria Skrzypek przedstawicielka Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o życiu popielicy szarej, wykonały ciekawe opaski na głowę, otrzymały również książeczki do kolorowania i samodzielnego wykonania podobizny popielicy szarej. Dziękujemy za przekazanie nam tak ciekawych informacji.

Więcej…
 
Walentynkowa zabawa
niedziela, 17 lutego 2019 15:20

Człowiekowi bez miłości jest trudno w życiu, dlatego powinniśmy traktować walentynki jako okazję do miłej zabawy. Tego dnia w naszej szkole uczniowie i nauczyciele ozdobili swoje ubrania czerwonymi sercami,  a o godz. 10.35,  rozpoczęła się „poczta walentynkowa”. Przedstawiciele SU przekazywali kartki walentynkowe wykonane przez uczniów dla osób, które darzą sympatią.

Więcej…
 
Kulinarne, słodkie walentynki
niedziela, 17 lutego 2019 15:17

Uczniowie klasy I i III  naszej szkoły wcześniej rozpoczęli obchody walentynek, 12 lutego 2019 roku uczestniczyli w słodkich warsztatach kulinarnych. Na zaproszenie opiekunki Szkolnego Klubu Fascynacji Kulinarnych pani Małgorzaty Zdanowskiej – Gacek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika Nr 1  w Busku – Zdroju wzięli udział we wspólnych zajęciach z klasą II g. Po walentynkowym powitaniu przez pana dyrektora Andrzeja Bilewskiego, w pięknie udekorowanej sali „mali kucharze” ochoczo przystąpili do pracy. Pod okiem starszych koleżanek i kolegów powstały prawdziwe walentynkowe cuda: rogaliki, różyczki, przekładane kruche ciasteczka, czerwone serduszka z galaretek.

Więcej…
 
Konkurs plastyczny SKO „Śmieszna skarbonka”
niedziela, 17 lutego 2019 15:08

11 lutego w naszej szkole został rozstrzygnięty plastyczny konkurs SKO "Śmieszna skarbonka". Uczniowie wykazali się ogromną inwencją twórczą.

Wpłynęło 20 bardzo ciekawych prac.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 100