Tajemnice Bocheńskiej Kopalni Soli
niedziela, 24 marca 2019 14:08

Dnia 20 marca uczniowie klas 0-3 naszej szkoły odbyli wycieczkę do Kopalni Soli w  Bochni. Dzięki tej wyprawie wiedzą jakie skarby i tajemnice skrywane są pod ziemią. Dowiedzieli się skąd sól pod ziemią i jak przez lata ją wydobywano. Widzieli również jedyną kaplicę przez której środek biegną tory. Koniec wycieczki zwieńczyło spotkanie z dobrym duchem kopalni, Skarbnikiem który dla każdego uczestnika miał słoną pamiątkę.

Więcej…
 
Festiwal „Zabawa w naukę”
niedziela, 24 marca 2019 14:02

18 marca duch nauki unosił się nad naszą szkołą. Laboratorium fizyczne otworzyło drzwi dla wszystkich uczniów naszej szkoły, również z klas najmłodszych, dla których starsi koledzy z klas: siódmej i ósmej, pod opieką pani Elżbiety Nowak i pani Ewy Złotnik, zorganizowali Festiwal „Zabawa w naukę". Zaproszeni goście-uczniowie punktualnie o godzinie 9:00 przybyli wraz ze swoimi wychowawczyniami na ciekawą lekcję fizyki. Dzieci mogły zobaczyć, dotknąć, poobserwować i dowiedzieć się np.: jak przeprowadzić kontrolowany wybuch wulkanu, jak zmontować obwód elektryczny latarki kieszonkowej, czy też poznać fizykę na placu zabaw.

Więcej…
 
Warsztaty programowania w Akademii Pięknego Umysłu w Kielcach
niedziela, 17 marca 2019 15:24

W dniu 15 marca uczniowie klas I-III uczestniczący w programie Tu#programujeMY, udali się do Kielc na zajęcia programowania. Warsztaty, w trakcie, których dzieci rozwijały kompetencje informatyczne z wykorzystaniem Lego Mindstorms EV3, odbywały się w Akademii Pięknego Umysłu. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci miały możliwość nauki podstaw programowania, poznania języka programowania i rozwoju umiejętności cyfrowych w praktyce. Narzędziem do nauki programowania był robot Dash. Przy użyciu tabletów i odpowiednich aplikacji, mali użytkownicy mogli tworzyć sekwencje zdarzeń przy użyciu prostego interfejsu. Programowanie jest umiejętnością, która kształci zdolności intelektualne, zdobyte kompetencje będą procentowały w przyszłości w takich dziedzinach, jak robotyka, inżynieria, czy technologia.

Więcej…
 
Ortograficzne podium dla Jagody
niedziela, 17 marca 2019 15:21

7 marca uczennica naszej szkoły Jagoda Szir z kl. VIII wzięła udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju. Jego celem było doskonalenie umiejętności i starannego pisania z zachowaniem reguł ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych, a także zachęta do zdrowej rywalizacji międzyszkolnej. W tym roku treść dyktanda dotyczyła wizyty hożej Hortensji w pralni o szumnej nazwie „Francuska”, która niestety nie posiadała europejskich standardów, a jej właściciel okazał się hołyszem i hochsztaplerem. Dyktando nie należało do łatwych, więc nikt nie ustrzegł się błędów. Cieszymy się, że mimo trudnego tekstu Jagoda Szir zdobyła II miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Więcej…
 
Dzień Kobiet w naszej szkole
niedziela, 10 marca 2019 14:26

8 marca wszystkie kobiety i te małe i te duże obchodziły swoje święto. Z tej to okazji chłopcy z klas I – III przygotowali uroczystą akademię. Kobiety na przestrzeni wieków stanowiły inspirację dla poetów, malarzy czy kompozytorów. Leonardo da Vinci namalował portret uroczej Mona Lizy, Ludwig van Beethoven skomponował piękny utwór „Dla Elizy”, zaś Adam Mickiewicz w wierszu „Do M…” zwracał się do tajemniczej ukochanej. Chłopcy pamiętali również o swoich koleżankach wraz z życzeniami i okolicznościowymi wierszami podarowali im koszyczki pełne słodyczy.

Więcej…
 
Tropem Wilczym Bieg Pamięci „ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH”
niedziela, 03 marca 2019 17:37

3 marca 2019 roku w samo południe wystartował drugi buski bieg w hołdzie Żołnierzom Wyklętym. Naszą szkołę reprezentowała bardzo liczna grupa zuchów i rodziców (40 osób). Bieg uliczny to ogólnopolska impreza sportowa. Organizatorem biegu było Ponidziańskie Stowarzyszenie „TUKIDYDES” oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury. Do pokonania mieliśmy 1963 metry. Na starcie każdy uczestnik otrzymał okolicznościową koszulkę z nadrukiem postaci Żołnierza Wyklętego. Młodszych biegaczy jak zawsze wspierali niezawodni rodzice. Na mecie w centrum nowego parku zdrojowego zuchy i rodzice biorący udział w biegu otrzymali pamiątkowe pakiety i medale.  Radość i duma zuchów z pokonania trasy i zdobycia medalu była wielka! Brawa dla najmłodszej uczestniczki Moniki Kępińskiej z oddziału przedszkolnego. Do zobaczenia za rok!

Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
niedziela, 03 marca 2019 17:23

26 osób z naszej Gromady Zuchowej wraz z panią dyrektor Beatą Durnaś uczestniczyło w dniu 28 lutego br. w buskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Uroczyste obchody odbyły się w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju.  Grupa Teatralno – Rekonstrukcyjna „Pegaz” z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 przygotowała wzruszający spektakl pt. „Nie zapomnijcie o nas…”. Po spektaklu uczestniczyliśmy we mszy świętej. Zuchy trzymały portrety „ Żołnierzy Wyklętych” oraz specjalnie przygotowany, okolicznościowy baner. Każdy zuch wniósł do kościoła zapalony znicz, jako światełko pamięci, dla tych, którzy oddali dla ojczyzny to, co mieli najdroższe – życie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 100