Wielkanocne spotkanie z przedszkolakami
niedziela, 14 kwietnia 2019 15:30

10 kwietnia 2019 r. grupa zuchów z naszej Gromady pod opieką Barbary Skrzypek odwiedziła przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Nr 3 w Busku – Zdroju. Przedszkolaki gorąco powitały swego kolegę z grupy, a obecnie zucha Kacpra Jendo. Kacperek powitał koleżanki i kolegów czekoladowymi jajeczkami. Następnie sympatyczne przedszkolaki zaprezentowały inscenizację na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Za przepiękny występ zuchy dedykowały przedszkolakom „Rakietę”, oraz wręczyły sikawki w kształcie jajek na lany poniedziałek. Zuchy zrewanżowały się dzieciom przeczytaniem ilustrowanej bajki o niesfornym jajku.

Więcej…
 
Brawa dla Jagody i Krystiana!
niedziela, 14 kwietnia 2019 15:25

Uczniowie naszej szkoły Jagoda Szir z klasy VIII i Krystian Paw z klasy VII zdobyli wyróżnienia w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. W konkursie wzięło udział 1067 prac uczniów szkół podstawowych i średnich oraz klas gimnazjalnych z całej Polski. Jest to największy konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych pod względem ilości uczestników. Zgrupowanie laureatów i wyróżnionych w Konkursie odbyło się w Lublinie w dniach 7-8.04.2019 r. Fundacja im. Kazimierza Wielkiego zapewniła nieodpłatnie uczestnikom zgrupowania: noclegi, wyżywienie, przewodników po miejscach pamięci w Lublinie i na Lubelszczyźnie, przejazd autokarowy.

Więcej…
 
XXX Rajd „Szlakiem Powstania Styczniowego” GROCHOWISKA’2019
niedziela, 24 marca 2019 15:23

23 marca 2018 r. zuchy z naszej Gromady uczestniczyły w obchodach 156 rocznicy bitwy pod Grochowiskami. Pogoda sprawiła nam miłą niespodziankę, było ciepło i słonecznie. Po drodze szukaliśmy oznak wiosny, całą trasę znakomicie bawiliśmy się  kolorowymi piłkami, które dostaliśmy na starcie rajdu. W tak miłej atmosferze nawet nie spostrzegliśmy, kiedy dotarliśmy na miejsce. Wzorem lat ubiegłych zuchy wzięły udział w Apelu Pamięci, razem z panią dyrektor Beatą Durnaś, złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicz pamięci na mogile poległych powstańców.

Więcej…
 
Zebranie z rodzicami
niedziela, 24 marca 2019 14:32

Zebranie rodziców z wychowawcami klas odbędzie się 26 marca 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach o godzinie 17:00.

 
156 rocznica bitwy pod Grochowiskami
niedziela, 24 marca 2019 14:25

17 marca 2019 r. zuchy uczestniczyły we Mszy Św. w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju, podczas mszy modlono się za wszystkich poległych w bitwie pod Grochowiskami, wspominano również uczestnika tej bitwy, Adama Chmielowskiego, św. Brata Alberta patrona parafii. Na ołtarzu ustawiono krzyż z czasów Powstania Styczniowego. We Mszy Św. uczestniczyli członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci wraz ze swoim dowódcą Robertem Osińskim, którzy w rocznicę bitwy pod Grochowiskami obchodzą Święto Pułku. W nabożeństwie udział wzięli kombatanci, Poczet Sztandarowy naszej szkoły, Grupa Teatralna „Pegaz”, pani dyrektor Beata Durnaś oraz rodzice. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani podzielili się chlebem.

Więcej…
 
Witamy wiosnę
niedziela, 24 marca 2019 14:21

Więcej…
 
XI. Edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego
niedziela, 24 marca 2019 14:12

20 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI. Edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego na najciekawszą i najładniejszą prezentację multimedialną wykonaną w programie PowerPoint, w tym roku pod hasłem „100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Jak co roku konkurs zorganizowała pani Jolanta Wójcik. Naszą szkołę reprezentował: Karol Paw z klasy VII. W konkursie wzięli także udział uczniowie z PSP nr 1 w Busku-Zdroju, PSP nr 2 w Busku-Zdroju, w Szańcu, w Zbludowicach, w Dobrowodzie.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 100