Mały Gminny Konkurs Recytatorski pt. „W krainie przyjaźni"
niedziela, 16 czerwca 2019 10:53

Dnia 08.05.2019 w Zespole Placówek Oświatowych w Dobrowodzie odbył się XVI Mały Gminny Konkurs Recytatorski pt. „W krainie przyjaźni i dobrych słów". Naszą szkołę  reprezentowali:

Kinga  Ambroży - oddział przedszkolny

Natalia Ambroży - klasa II

Bartosz  Lechowski - klasa III

którzy zostali wyłonieni w pierwszym etapie konkursu.  Z dumą możemy powiedzieć, że Kinga Ambroży 6-letnia uczestniczka zdobyła jedno z nielicznych wyróżnień. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. GRATULUJEMY

Więcej…
 
„Czyste powietrze wokół nas”
niedziela, 16 czerwca 2019 10:43

Oddział przedszkolny w naszej szkole po raz kolejny przystąpił do realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas" organizowanym przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną  w Busku - Zdroju. Program był adresowany do dzieci 5, 6 letnich oraz ich rodziców i opiekunów. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed dymem tytoniowym. Dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć dydaktycznych  składających się  z 5 zajęć warsztatowych. Dzieci śpiewały piosenkę o Dinusiu, wraz z wychowawcą wykonały plakaty i ulotki, które zostały wykorzystane podczas przemarszu antynikotynowego w okolicy szkoły.

Więcej…
 
Mamo, tato, poczytaj mi bajeczkę.....
niedziela, 16 czerwca 2019 10:38

Wiek przedszkolny to czas, w którym rozwijamy zainteresowania czytelnicze u dzieci. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni dzieci, wzbogaca słownictwo i ich ogólną wiedzę  o świecie. Jak co roku w oddziale przedszkolnym chętni rodzice czytają dzieciom bajki, baśnie i opowiadania.  W tym roku szkolnym jako pierwsza na ochotnika zgłosiła się mama Lenki, która przeczytała ,,Opowieści na Boże Narodzenie,” mama Antosi bajkę ,,Przygoda króliczka” natomiast mama Róży zapoznała nas z ,,Przygodami Koziołka Matołka”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i ciekawością słuchały opowieści czytanych przez przybyłych gości. Paniom serdecznie dziękujemy. A w przyszłym roku szkolnym czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników.

Więcej…
 
Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej
czwartek, 13 czerwca 2019 21:41

W dniu 13.06.2019r został rozstrzygnięty XVII Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej „Las – zielone płuca ziemi” zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój przy współudziale Publicznej Szkoły Podstawowej nr.2. Nagrody w konkursie otrzymali uczniowie naszej szkoły. Jakub Świątek z klasy I – wyróżnienie i Lena Szymańska z klasy IV – wyróżnienie.

Więcej…
 
Gratulacje dla Maksymiliana
czwartek, 13 czerwca 2019 21:37

Dnia 31 maja 2019 r. podczas Festynu Rodzinnego w Busku – Zdroju zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego - „Podajmy dłoń rodzinie”. Spośród 36 nadesłanych prac została doceniona praca ucznia klasy I naszej szkoły Maksymiliana Maja. Maksymilian zdobył wyróżnienie.

Więcej…
 
Jak przygotować sie na upał?
środa, 12 czerwca 2019 18:11

Jak przygotować się na upał?-poradnik

 
Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. ”Eko-Plakat”.
środa, 12 czerwca 2019 17:58

W dniu 11 czerwca 2019 roku odbyło się w Starostwie Powiatowym w Busku- Zdroju podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. ”Eko-Plakat”. Nasza uczennica Roksana Kempa zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 100