Edukacja poprzez rozrywkę
poniedziałek, 17 czerwca 2013 19:35

14 czerwca uczniowie klas IV – VI odbyli podróż w świat baśni, mitologii i dinozaurów. Tego dnia miała miejsce wycieczka do Zatoru, gdzie znajduje się park rozrywki Zatorland. Miłośnicy ichtiologii mieli okazję obejrzeć naturalnej wielkości makiety morskich stworzeń. Niektóre okazy mierzyły aż 7 metrów! Wielbiciele owadów zobaczyli 16 gigantycznych, poruszających się i wydających dźwięki figur m.in. modliszkę, skorpiona, osę, konika polnego. W Parku Bajek wstąpili na gościnę do Kota w Butach, Królewny Śnieżki i Czerwonego Kapturka.

Więcej…
 
Dzień Brytyjski w naszej szkole
poniedziałek, 17 czerwca 2013 19:33

Dnia 12 czerwca 2013r. w naszej szkole w ramach Dnia Brytyjskiego odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach klasowych z języka angielskiego. Klasa VI pod kierunkiem pani Ewy Złotnik przygotowała krótką inscenizację w języku angielskim o Czerwonym Kapturku na wesoło. Następnie uczniowie mogli spróbować swoich sił w wyścigu z naleśnikami, który w Wielkiej Brytanii jest organizowany z okazji Dnia Naleśnika. Wcale nie było to takie łatwe, ale wszyscy świetnie się bawili.

Więcej…
 
Biskup Marian Florczyk z wizytą w naszej szkole
wtorek, 11 czerwca 2013 19:08

Dnia 10 czerwca o godzinie 11:30 gościliśmy w naszej szkole wraz z ks. dziekanem, proboszczem parafii Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju Markiem Podymą - Biskupa pomocniczego Diecezji Kieleckiej Mariana Florczyka. Ks. bp Marian Florczyk jest biskupem rzymskokatolickim, doktorem nauk społecznych, od 1998 r. biskupem pomocniczym Diecezji Kieleckiej. Obecnie bp. Marian Florczyk jest wikariuszem generalnym diecezji kieleckiej, członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej i Rady Kapłańskiej, delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców.

Więcej…
 
XXX Jubileuszowa wędrówka zuchowa „BARTEK 2013”
wtorek, 11 czerwca 2013 19:03

41 osób z naszej Gromady, pod opieką phm. Barbary Skrzypek, uczestniczyło w dniach  7/8 czerwca 2013 r. w Zuchowej Wędrówce „BARTEK”. Jak na jubileuszową wędrówkę przystało na zuchów czekało mnóstwo atrakcji. Na  trasie witały nas postacie z różnych bajek, które miały dla dzielnych wędrowców ciekawe zadania do wykonania,  min. strzelanie z łuku, malowanie twarzy, konkursy sportowe oraz konkurs plastyczny.

Więcej…
 
"Wyprawka szkolna 2013"
czwartek, 06 czerwca 2013 20:20

DRODZY RODZICE/OPIEKUNOWIE

Informuję, że w dniu 24 maja 2013r. Ministerstwo Edukacji Narodowej zamieściło na swojej stronie internetowej projekt Rozporządzenia Rady Ministrów ws. szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników, książek pomocniczych i materiałów dydaktycznych, w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2013r. „Wyprawka szkolna 2013”.

Pomocą zostaną objęci uczniowie:

kl. I- gdzie dochód na członka rodziny nie przekracza 539 zł na osobę

kl. II, III, V- gdzie dochód na członka rodziny nie przekracza 456 zł na osobę

W związku z powyższym proszę zainteresowanych rodziców/opiekunów dzieci o zgłaszanie się do dyrektora szkoły do dnia 07.06.2013r.

 
Tobie Mamo
czwartek, 06 czerwca 2013 20:18

Dnia  4 czerwca 2013r. w naszej szkole o godzinie 1700 odbyła się uroczysta akademia „Tobie Mamo”. Uczniowie naszej szkoły z klas 0-VI przygotowały program artystyczny dla mam. Miłym akcentem było wręczenie listów gratulacyjnych mamom, których dzieci odniosły sukcesy w gminnych, powiatowych i wojewódzkich konkursach. Na zakończenie uroczystości każda z mam otrzymała pamiątkową laurkę.

Więcej…
 
Profilaktyka najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania uzależnieniom
czwartek, 06 czerwca 2013 20:14

W ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Świetlicy Środowiskowej działającej  w Szkole Podstawowej im.
K. Makuszyńskiego w Siesławicach odbył się cykl spotkań ze specjalistą psychoterapii uzależnień i profilaktyki mgr Jadwigą Banasik – Kuc. Inicjatorką tych spotkań była prowadząca zajęcia świetlicowe - Barbara Skrzypek. Patronat nad  przedsięwzięciem sprawowała Przewodnicząca Rady Miejskiej  pani Justyna Nurek.  Spotkania  trwały od kwietnia do końca maja 2013r., a uczestniczyły w nich dzieci i młodzież biorąca udział w zajęciach świetlicowych. W inauguracji zajęć wzięła udział pani Justyna Nurek oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Siesławicach pani Barbara Guzińska.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 92 z 100