Powiatowy Konkurs Mitologiczny – „W starożytnym kręgu”
niedziela, 20 maja 2018 17:24

9 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny skierowany do uczniów klas piątych i szóstych z powiatu buskiego. Jego celem było przybliżenie młodzieży sztuki i kultury starożytnych Greków, których ślady odnajdujemy w literaturze, malarstwie, rzeźbie różnych epok, a także w filmie i języku. Dzięki niemu dzieci mogły dokładnie poznać „Mitologię” Jana Parandowskiego.

Więcej…
 
Pracowali – Pojechali (KAZIMIERZ DOLNY)
wtorek, 15 maja 2018 18:49

W czasie kiermaszu wielkanocnego zuchy oczywiście przy pomocy niezawodnych rodziców zapracowały na tegoroczną wycieczkę.  12 maja 2018 r. w piękną, słoneczną sobotę zuchy wraz z rodzicami wyruszyły do malowniczego i urokliwego Kazimierza Dolnego. Pierwszym miejscem, do którego dotarliśmy był Wąwóz Korzeniowy Dół. Jak sama nazwa wskazuje, główną atrakcją wąwozu są odsłonięte w wyniku erozji wodnej korzenie starych drzew i krzewów. Bardzo przyjemnie było nam wędrować w słoneczny i ciepły dzień tym zacienionym wąwozem i podziwiać cuda natury stworzone przez plątaninę korzeni, a nad głową mieć zadaszenie z liści chroniących przed gorącem.

Więcej…
 
Gminne Biegi Przełajowe w Busku-Zdroju
wtorek, 15 maja 2018 16:08

W czwartek, 10 maja 2018r. przy pięknej słonecznej pogodzie na terenie Skateparku w Busku - Zdroju odbyły się XIV Gminne Biegi Przełajowe pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory. W zawodach wystartowało blisko 400 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Ceremonii otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora. W biegach uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły z klas I – VI.

Więcej…
 
Druga „Lekcja ciepła”
wtorek, 15 maja 2018 16:03

Komunalny Związek Ciepłownictwa "Ponidzie" w Busku-Zdroju, jako dostawca ciepła systemowego, wspólnie z Gminą Busko-Zdrój, prowadzi w szkołach podstawowych oraz przedszkolach na terenie gminy, projekt edukacyjno-ekologiczny pt. "LEKCJE CIEPŁA".  W kolejnym spotkaniu, tego cyklu w naszej szkole, brali udział uczniowie klasy II i III. Dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawym doświadczeniu, budując "mini system ciepłowniczy i wymiennik ciepła". Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach i odpowiadali na bardzo trudne pytania. W wyniku dyskusji samu doszli do stworzenia definicji kluczowych pojęć, jak ciepło, wymiennik ciepła, ciepłownia, czy elektrociepłownia.

Więcej…
 
Odpust w Chotelku
wtorek, 15 maja 2018 15:57

Więcej…
 
Zebranie z rodzicami
niedziela, 06 maja 2018 13:02

Zebranie rodziców z wychowawcami klas odbędzie się 8 maja 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Siesławicach o godzinie 17:00.

 
Gminne obchody Święta Konstytucji 3 maja
niedziela, 06 maja 2018 12:56

W uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 Maja nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły na czele z panią dyrektor Beatą Durnaś. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego pod opieką p. Agnieszki Zawadzkiej – Musiał oraz liczna grupa zuchów pod opieką p. Barbary Skrzypek. Po Mszy Św. w intencji Ojczyzny wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik Tadeusza Kościuszki, gdzie zuchy wraz z panią Dyrektor złożyły wiązankę kwiatów oraz wysłuchały okolicznościowego wystąpienia Burmistrza Miasta i Gminy pana Waldemara Sikory.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 79