BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 


Designed by:

XI. Edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego
niedziela, 24 marca 2019 14:12

20 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole XI. Edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego na najciekawszą i najładniejszą prezentację multimedialną wykonaną w programie PowerPoint, w tym roku pod hasłem „100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Jak co roku konkurs zorganizowała pani Jolanta Wójcik. Naszą szkołę reprezentował: Karol Paw z klasy VII. W konkursie wzięli także udział uczniowie z PSP nr 1 w Busku-Zdroju, PSP nr 2 w Busku-Zdroju, w Szańcu, w Zbludowicach, w Dobrowodzie.

 

Dziewięcioro uczestników konkursu wykonywało w czasie dwóch godzin zegarowych jedną prezentację multimedialną składającą się z dziesięciu slajdów, na jeden z poniższych tematów:

  • Symbole narodowe (Godło, Flaga, Hymn)
  • Wybrani ojcowie niepodległości (R. Dmowski, J. Piłsudski, I. Paderewski)
  • Droga do niepodległości – charakterystyka wybranych wydarzeń historycznych od 1795 do 1918r. (np. Powstanie Legionów Polskich we Włoszech, Powstanie listopadowe, Powstanie styczniowe)

Po wykonaniu prezentacji uczniowie prezentowali je przed jury i publicznością. Nasz uczeń wybrał temat „Droga do niepodległości”. Karol zdobył wyróżnienie. Gratulacje dla Karola, bo jego prezentacja była na bardzo wysokim poziomie.


 

Ogłoszenia