BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 


Designed by:

Dzień Kobiet w naszej szkole
niedziela, 10 marca 2019 14:26

8 marca wszystkie kobiety i te małe i te duże obchodziły swoje święto. Z tej to okazji chłopcy z klas I – III przygotowali uroczystą akademię. Kobiety na przestrzeni wieków stanowiły inspirację dla poetów, malarzy czy kompozytorów. Leonardo da Vinci namalował portret uroczej Mona Lizy, Ludwig van Beethoven skomponował piękny utwór „Dla Elizy”, zaś Adam Mickiewicz w wierszu „Do M…” zwracał się do tajemniczej ukochanej. Chłopcy pamiętali również o swoich koleżankach wraz z życzeniami i okolicznościowymi wierszami podarowali im koszyczki pełne słodyczy.

Natomiast dla pań uczących w naszej szkole i pani woźnej przygotowali prawdziwą niespodziankę wraz z genezą ich imion popłynęły piękne piosenki z poszczególnymi imionami. Każda z pań otrzymała oprócz dedykowanej specjalnie dla niej piosenki - kwiatka. Na zakończenie przy piosence Edwarda Hulewicza „Za zdrowie pań” chłopcy wznieśli toast (oczywiście sokiem) - przypominając słowa piosenki : „Chociaż dziewczyna, marny to puch, bez dziewczyn nie ma życia, życia nie ma, nie!


 

Ogłoszenia