BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 


Designed by:

Praktyczny egzamin na Kartę Rowerową w naszej szkole
wtorek, 27 czerwca 2017 21:11

8  czerwca uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Celem tego egzaminu było: popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze, popularyzowanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Egzamin składał się z dwóch części: część teoretyczna - było to sprawdzenie wiadomości, ta część odbywała się w formie pisemnej i polegała na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych, z zasad przejazdu przez skrzyżowanie, z udzielania pierwszej pomocy medycznej. Część praktyczna-egzamin praktyczny odbył się na terenie Ośrodka Rekreacyjnego „Karabosy” w Siesławicach. W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze obejmującą; jazdę po łukach, wykonywanie manewrów: skręcanie w prawo, skręcanie w lewo, zawracanie, omijanie przeszkód, wymijanie, zatrzymanie, upewnienie się o możliwości jazdy, płynne ruszanie z miejsca, upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, jazda wytyczonym pasem bez najeżdżania na linię i bez podpierania się nogami, hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu. Nad bezpiecznym i sprawnym przeprowadzeniem egzaminu czuwali Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju: mł. asp. Justyna Konopka  oraz mł. asp. Marcin Czarnecki. oraz nauczyciel zajęć technicznych – pani Jolanta Wójcik i nauczyciel wychowania – fizycznego – pan Radosław Sędzielewski, któremu bardzo dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu egzaminu.

Egzamin na kartę rowerową zaliczyło 6 uczniów: Katarzyna Podstawek, Sebastian Nowak, Natalia Sakwa, Roksana Kempa, Zuzanna Kruk i Jakub Brych.

Gratulujemy!


 

Ogłoszenia