BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 


Designed by:

Projekt edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”
sobota, 10 czerwca 2017 20:40

Nasz oddział przedszkolny w roku szkolnym 2016/2017 po raz drugi  przystąpił do realizacji projektu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” organizowany przez Państwową Stację Epidemiologiczno - Sanitarną w Busku-Zdroju.  Realizując program przeprowadzono cykl zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci, składający się z 5 tematów.

1.Wycieczka po najbliższej okolicy, której celem było zwrócenie uwagi dzieci na źródła dymów oraz miejsca skąd mogą się wydobywać.

2.Co i dlaczego dymi? Te zajęcia miały na celu wzbogacenie wiedzy dzieci na temat pochodzenia dymów.

3.Jak się czuje kiedy dymi papieros? Wzbogacenie wiedzy o szkodliwości palenia papierosów.

4.Co się dzieje kiedy ludzie palą papierosy? Dzieci poznawały historię Dinusia, który wybrał się na wycieczkę pociągiem. Dzieci uczestniczyły w podróży z Dinkiem przy piosence „Jedzie pociąg z daleka”, uczyły się piosenki o Dinku.

5.Jak uniknąć dymu papierosowego? Podczas ostatnich zajęć dzieci zwiększyły swoją wiedzę na temat umiejętności zachowania się, gdy znajdą się w pomieszczeniach zadymionych.

Program „ Czyste powietrze wokół nas” cieszył się dużym zainteresowaniem dzieci, które chętnie uczestniczyły w zajęciach, łatwo przyswajały informacje na temat problemu dymu tytoniowego Wprowadzenie wychowania antynikotynowego  dla tej grupy wiekowej stanowi pierwsze ogniwo  w łańcuchu działań edukacyjnych na rzecz kształtowania świadomych postaw antynikotynowych dzieci przedszkolnych.