BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 


Designed by:

Mikołajkowe czytanie
sobota, 08 grudnia 2012 16:37

Tradycyjnie w naszej szkole 6 grudnia z inicjatywy pani Beaty Durnaś - lidera ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”- odbyło się „Mikołajkowe czytanie”. Udział w tej akcji ma na celu uświadomienie rodzicom ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego rozwoju emocjonalnego oraz wyrobienia u nich nawyku codziennego czytania dzieciom.

W tym roku, na zaproszenie pani dyrektor Barbary Guzińskiej, bajki czytali rodzice działający w Radzie Rodziców naszej szkoły: z-ca przewodniczącej pani Justyna Kolarz, sekretarz pani Anna Szymańska i skarbnik pani Elżbieta Golonka. Dzieci z uwagą i ogromnym zainteresowaniem wysłuchały bajek. Bajeczki były najcenniejszym podarunkiem jaki dorośli mogą podarować dzieciom. Uczniowie klasy 0-V odwdzięczyli się gościom pięknym programem artystycznym z okazji „Mikołajek”, który został przygotowany pod kierunkiem pani Doroty Wleciał i Beaty Durnaś. Uczniowie w swoim występie przybliżyli nam postać Mikołaja, recytowali wiersze i śpiewali piosenki poświęcone tej tak lubianej i wyczekiwanej, chyba przez wszystkich postaci. Przywołany słowami piosenki do sali wkroczył Mikołaj z wielkim workiem pełnym prezentów. Każde dziecko zostało obdarowane upominkiem. Został również rozstrzygnięty przeprowadzony z inicjatywy p. Jolanty Wójcik szkolny konkurs klasowy pt. „Matematyka kontra Boże Narodzenie” na wykonanie plakatu uwzględniającego tematykę świąteczną i treści matematyczne. Wyróżnione klasy I, III i V otrzymały mikołajkowe prezenty do klas.


 

Ogłoszenia