BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości 


Designed by:

"Śniadanie daje moc"
piątek, 09 listopada 2012 20:18

„To jest bardzo ważna sprawa, jedz śniadanie – to podstawa”

8-go listopada 2012 r. w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Siesławicach do Programu ,,Śniadanie daje moc” włączyły się klasy I-III. Program „ Śniadanie daje moc” ma na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania i to właśnie tego dnia organizowane są w szkołach wspólne śniadania.

Pani Barbara Skrzypek wraz z uczniami przygotowała smaczne i zdrowe drugie śniadanie. Uczniowie przynieśli wszystkie potrzebne i zdrowe produkty. Dzieci przed śniadaniem poznały 12 zasad  zdrowego odżywiania. Koordynatorka akcji przedstawiła piramidę zdrowia, która obrazowo pokazuje dietę i uczy jak zachować proporcje między poszczególnymi grupami produktów, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Do jedzenia owoców i warzyw zachęcały dzieci piękne dekoracje przygotowane specjalnie na ten dzień przez jedną z mam p. Marzenę Pasternak oraz piosenka „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Dzieci wysłuchały również wiersza pt. „Słaby siłacz” o  chłopcu, który nie zjadł śniadania i dlatego był bardzo słaby.

Nasze spotkanie rozpoczęto od umycia rąk, warzyw i owoców. Dzieci nakryły stoliki kolorowymi serwetkami na które położyły talerze z warzywami, owocami i kanapkami. Na stolikach pojawiły się soki i napoje owocowe, a także mleko i jogurty.

Wspólne przygotowanie jak i spożywanie drugiego śniadania było dla wszystkich dużą przyjemnością. Dzieci dowiedziały się również, że dzięki właściwemu odżywianiu mogą:

1.Zwiększyć sprawność fizyczną i odporność na infekcje. 
2.Poprawić jasność umysłu i koncentrację. 
3.Poprawić jakość snu. 
4.Ochronić się przed chorobami. 
5.Przedłużyć życie.

Spotkanie to zapadnie w uczniowskiej pamięci, mamy nadzieję że zmieni nawyki żywieniowe naszych podopiecznych.


 

Ogłoszenia