BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 


Designed by:

Wycieczka do Tarnowskich Gór
niedziela, 29 kwietnia 2018 20:29

27 kwietnia uczniowie klas IV – VI pod opieką wychowawców wzięli udział w wycieczce do Tarnowskich Gór. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęło się od jednego z szybów pod nazwą Sztolnia Czarnego Pstrąga. Do podziemi uczniowie dostali się poprzez klatkę schodową, prowadzącą do przystani dla    łodzi, by po chwili wyruszyć w niezwykły rejs, wykutym w skale dolomitowej, chodnikiem odwadniającym tarnogórskie podziemia.

Więcej…
 
Wojewódzki konkurs plastyczno-literacki pt. "Świętokrzyskie za 50 lat"
niedziela, 29 kwietnia 2018 20:27

W dniu 27 kwietnia 2018 roku w BSCK odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu plastyczno-literackiego pt. "Świętokrzyskie za 50 lat". Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w bardzo ciekawy sposób zinterpretowali  temat, a ich wyobraźnia nie miała granic. W cudowny sposób połączyli historię z nowoczesnością, zachwycali się pięknem przyrody i zadbali o wkomponowanie w nowoczesne projekty  zabytków Ponidzia. Uczniowie naszej szkoły licznie przygotowali prace plastyczne na konkurs.  Dwie uczennice: Roksana Kempa i Jagoda Szir zdobyły I miejsce w kategorii szkół  podstawowych. Gratulujemy!

 
Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole
niedziela, 29 kwietnia 2018 20:24

26 kwietnia uczniowie klas V, VI oraz VII przygotowali apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przypomnieli zebranym jak ważnym dokumentem była konstytucja oraz kto brał udział w jej napisaniu. Zaprezentowali piękne recytacje wierszy związanych z tym wydarzeniem.

Więcej…
 
Wycieczka do Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku Kamiennej
niedziela, 29 kwietnia 2018 20:22

25 kwietnia 2018 roku zuchy z naszej Gromady „Wioska Smerfów” oraz 15 BDW „Polne kwiatki” ze szkoły w Dobrowodzie pod opieką phm. Doroty Olszowej udały się na spotkanie z przygodą i historią do Muzeum im. „Orła Białego” do Skarżyska Kamiennej. Znajduje się tam jedna z największych kolekcji militariów zgromadzonych pod gołym niebem w Polsce, na obszarze ponad 1, 5 ha. Dzieci mogły oglądać wyjątkowe eksponaty, które wywołały nie tylko zdziwienie, ale i nieskrywane zainteresowanie. Mogliśmy podziwiać okręt ORP „Odważny”, czołgi, działa czy samolot, do którego mogliśmy wejść i nawet usiąść za sterami w kabinie pilota.

Więcej…
 
XIV Międzyszkolny konkurs wiedzy o sławnych Polakach pt. „Szukamy autorytetów”
niedziela, 29 kwietnia 2018 19:34

25 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Zbludowicach odbył się XIV Międzyszkolny konkurs wiedzy o sławnych Polakach pt. „Szukamy autorytetów”. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Jagoda Szir. Uczestnicy mieli za zadanie opanować 12 biografii słynnych postaci. Należą do nich: Jan Paweł II, Tadeusz Kościuszko, Józef Wybicki, Józef Piłsudski, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Henryk Sienkiewicz, Jan Kochanowski, Maria Skłodowska – Curie, Fryderyk Chopin, Jan Matejko oraz Mikołaj Kopernik. Podczas konkursu Jagoda Szir wykazała się dużą wiedzą i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Więcej…
 
Przegląd Artystyczny Szkół
niedziela, 29 kwietnia 2018 19:26

W dniu 24 kwietnia 2018r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się Przegląd Artystyczny Szkół. Zespół pod opieką pani Doroty Wleciał zaprezentował taniec ludowy „Krakowiak” oraz dwa układy taneczne: taniec z szarfami i taniec z pomponami. Kinga Czerw w duecie z Mikołajem Davis   wykonali piosenkę pt. „ Moja mała ojczyzna”. Jagoda Szir zagrała na skrzypcach utwór pt. „Walc Barbary” z filmu „Noce i dnie”. Rada artystyczna doceniając nasz program zaprosiła nas do występów w muszli koncertowej w dniu 5 czerwca 2018r.

 

Więcej…
 
Przemoc w szkole – spotkanie z policjantem
niedziela, 29 kwietnia 2018 19:20

23 kwietnia w naszej szkole gościła funkcjonariuszka buskiej Policji – młodszy aspirant –pani Justyna Konopka. Celem wizyty było przeprowadzenie rozmowy z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV - VII ze swoimi wychowawczyniami. Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jakie zachowania o nich świadczą. Policjantka  przypomniał wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 79