Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 


Designed by:

XV Rajd Hufca „Zmarzlaczek’2017”
niedziela, 26 lutego 2017 19:58

40- stu dzielnych piechurów z naszej szkoły stanęło na starcie rajdu zimowego „ZMARZLACZEK” w Zborowie. Dzień 24 lutego 2017r. powitał nas bardzo wietrzną pogodą, ale zuchom żadna pogoda nie jest straszna, gdy wędrują w grupie. Na drogę każdy z uczestników dostał słodkiego pączka, aby siły w czasie wędrówki nas nie opuściły i abyśmy nie dali się silnym podmuchom wiatru. Tegoroczny rajd połączony był z Dniem Myśli Braterskiej.

Więcej…
 
IX Edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego
niedziela, 26 lutego 2017 19:51

22 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się finał IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla szkół podstawowych na „Najciekawszą i najładniejszą prezentację multimedialną wykonaną w programie PowerPoint”. Prezentacje oceniało jury w składzie: Przewodniczący - pan Marek Ciszewski – redaktor naczelny portalu internetowego www.busko.net.pl oraz panie: Agnieszka Zawadzka – Musiał, Bożena Krupa i Aneta Rasała. Do konkursu zgłosiło się 10 uczestników reprezentujących 5 szkół podstawowych naszej gminy: ZPO Dobrowoda, ZPO Zbludowice, ZPO Szaniec, SP nr 2 Busko – Zdrój, SP Siesławice.

Więcej…
 
Program muzyczny
niedziela, 26 lutego 2017 19:49

21  lutego w naszej szkoły odbył się ciekawy koncert. Był to "Program muzyczny Romana Brocheckiego". Uczniowie poznali 9 niezwykłych instrumentów muzycznych. To: AKORDEON, HARMONIJKA USTNA, FLETNIA PANA, OKARYNA, LIGAWKA, TRĄBKA, BANJO, BAŁAŁAJKA, SAZ. Prowadzący prezentował instrumenty ich budowę, opowiadał o ich pochodzeniu, a także grał i śpiewał. Koncert był znakomitą lekcją muzyki. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie szkoły.

Więcej…
 
Podaruj szkole 1% podatku
niedziela, 19 lutego 2017 17:35

Szanowni Państwo

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego  na rzecz naszej szkoły. Pragnę zapewnić, że uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na wzbogacanie bazy dydaktycznej szkoły. Każda złotówka jest dla nas bardzo ważna i przyczynia się do podnoszenia poziomu kształcenia i wychowania naszych dzieci.

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz KRS: 0000270261 oraz poniższy cel szczegółowy: SP SIESŁAWICE 8002

Dyrektor szkoły

Więcej…
 
„Być dobrym jak chleb…” - Uroczysta msza poświęcona św. Bratu Albertowi
niedziela, 19 lutego 2017 17:31

17 lutego, dzięki inicjatywie Wspólnoty św. Brata Alberta, uczestniczyliśmy w uroczystej mszy poświęconej niezwykłemu człowiekowi – Adamowi Chmielowskiemu czyli św. Bratu Albertowi. Najpierw był on studentem rolnictwa, potem żołnierzem i powstańcem, następnie artystą malarzem, wreszcie zakonnikiem i dobroczyńcą ubogich. We wszystkim, co robił wybijał się ponad przeciętność. Od 25 grudnia 2016r. obchodzony jest Rok św. Brata Alberta z okazji 100 rocznicy jego śmierci.

Więcej…
 
Wycieczka do kina
niedziela, 19 lutego 2017 17:29

17 lutego 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcji filmu pt. „Ostatni smok świata”. Po filmie uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I – III udali się do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Busku – Zdroju na spotkanie z książkami. Pani Bożena Jałocha przygotowała dla nas ciekawe zajęcia. Były zagadki, krzyżówka z hasłem, dowiedzieliśmy się również jak zbudowana jest książka. Pani Bożena przygotowała dla nas słodką niespodziankę – cukierki. W bibliotece czuliśmy się wspaniale, każdy znalazł książki, które go interesowały. Na zakończenie tak udanej wycieczki dotarliśmy się do „Śnieżki” na pyszne gofry.

Więcej…
 
Zabawa karnawałowa
niedziela, 19 lutego 2017 17:26

16 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I – III zaprezentowali piękne i oryginalne przebrania. Jury doceniło najładniejsze stroje i przyznało nagrody rzeczowe, drobne upominki otrzymali również uczniowie, którzy przygotowali przebrania na naszą zabawę. Wszyscy uczestnicy balu bawili się wspaniale!

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 66