BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 


Designed by:

Bal Absolwenta
poniedziałek, 01 lipca 2013 20:21

Jak co roku uczniowie klasy VI wraz z klasą V mogli bawić się na Balu Absolwenta. Odbył się on 26 czerwca. Nad całością czuwała wychowawczyni klasy VI - pani Ewa Złotnik, a organizacją i przygotowaniem zajęli się rodzice uczniów klasy VI. Zabawa była bardzo udana, wszyscy tańczyli  i bawili się bardzo dobrze.

Więcej…
 
VII Rajd Pieszy z cyklu „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – Pęczelice 2013
poniedziałek, 01 lipca 2013 20:18

Kontynuując  cykl rajdów pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie”- 21 czerwca 2013 r. 39 zuchów z naszej Gromady pod opieką phm. Barbary Skrzypek wyruszyło na pieszą wędrówkę, aż do Pęczelic. Przed bramą wejściowa do Parku Zdrojowego przywitał nas pan przewodnik Rafał Kliś. Po krótkim przypomnieniu historii powstania uzdrowiska w Busku – Zdroju, pomaszerowaliśmy szlakiem „czerwonym” przez Owczary do Pęczelic. Na miejscu zmęczonych wędrowców powitał w świetlicy wiejskiej pan Daniel Pytel, który w ciekawy i przystępny sposób przybliżył nam historię tej miejscowości. Dowiedzieliśmy się, że w Pęczelicach mieszkali  Bracia polscy czyli arianie, którzy wybudowali we wsi zbór.

Więcej…
 
Wycieczka klas O-III
niedziela, 23 czerwca 2013 11:01

Dnia 14 czerwca  uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjno-rekreacyjnych Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom – Ptasi Azyl, prowadzonego przez pana Janusza Wróblewskiego w Ostrowie k. Chęcin, podczas których odbywały się pogadanki na temat życia i zwyczajów ptaków. Otrzymaliśmy wiele wskazówek na temat opieki nad ptakami zimą. Mogliśmy obserwować, dotknąć, posłuchać dzikie zwierzęta. Było też mnóstwo zabawy na placu zabaw i kiełbaski z grilla. To był wspaniały dzień.

Więcej…
 
Edukacja poprzez rozrywkę
poniedziałek, 17 czerwca 2013 19:35

14 czerwca uczniowie klas IV – VI odbyli podróż w świat baśni, mitologii i dinozaurów. Tego dnia miała miejsce wycieczka do Zatoru, gdzie znajduje się park rozrywki Zatorland. Miłośnicy ichtiologii mieli okazję obejrzeć naturalnej wielkości makiety morskich stworzeń. Niektóre okazy mierzyły aż 7 metrów! Wielbiciele owadów zobaczyli 16 gigantycznych, poruszających się i wydających dźwięki figur m.in. modliszkę, skorpiona, osę, konika polnego. W Parku Bajek wstąpili na gościnę do Kota w Butach, Królewny Śnieżki i Czerwonego Kapturka.

Więcej…
 
Dzień Brytyjski w naszej szkole
poniedziałek, 17 czerwca 2013 19:33

Dnia 12 czerwca 2013r. w naszej szkole w ramach Dnia Brytyjskiego odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród uczniom biorącym udział w szkolnych konkursach klasowych z języka angielskiego. Klasa VI pod kierunkiem pani Ewy Złotnik przygotowała krótką inscenizację w języku angielskim o Czerwonym Kapturku na wesoło. Następnie uczniowie mogli spróbować swoich sił w wyścigu z naleśnikami, który w Wielkiej Brytanii jest organizowany z okazji Dnia Naleśnika. Wcale nie było to takie łatwe, ale wszyscy świetnie się bawili.

Więcej…
 
Biskup Marian Florczyk z wizytą w naszej szkole
wtorek, 11 czerwca 2013 19:08

Dnia 10 czerwca o godzinie 11:30 gościliśmy w naszej szkole wraz z ks. dziekanem, proboszczem parafii Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju Markiem Podymą - Biskupa pomocniczego Diecezji Kieleckiej Mariana Florczyka. Ks. bp Marian Florczyk jest biskupem rzymskokatolickim, doktorem nauk społecznych, od 1998 r. biskupem pomocniczym Diecezji Kieleckiej. Obecnie bp. Marian Florczyk jest wikariuszem generalnym diecezji kieleckiej, członkiem Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej i Rady Kapłańskiej, delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców.

Więcej…
 
XXX Jubileuszowa wędrówka zuchowa „BARTEK 2013”
wtorek, 11 czerwca 2013 19:03

41 osób z naszej Gromady, pod opieką phm. Barbary Skrzypek, uczestniczyło w dniach  7/8 czerwca 2013 r. w Zuchowej Wędrówce „BARTEK”. Jak na jubileuszową wędrówkę przystało na zuchów czekało mnóstwo atrakcji. Na  trasie witały nas postacie z różnych bajek, które miały dla dzielnych wędrowców ciekawe zadania do wykonania,  min. strzelanie z łuku, malowanie twarzy, konkursy sportowe oraz konkurs plastyczny.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 następna > ostatnia >>

Strona 83 z 91

Ogłoszenia