Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 


Designed by:

Dzień bezpiecznego Internetu w naszej szkole
niedziela, 12 marca 2017 15:52

7 marca uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt. „Internet  to nie wszystko” przygotowane przez koleżanki i kolegów z klasy IV i V. Przedstawienie poruszało problem bezpiecznego korzystania z Internetu oraz Facebooka.  Głównym przesłaniem występu było to, że prawdziwy przyjaciel pamięta o drugim człowieku i umie go dostrzec w rzeczywistym świecie. Internet jest potężnym medium, które można wykorzystać w służbie człowiekowi i zdobywaniu ciekawych informacji, ale najważniejsze to „mieć serce i patrzeć sercem” na drugą osobę a nie tylko na siebie.

Więcej…
 
Konkurs „Śmieszna skarbonka”
niedziela, 05 marca 2017 18:35

W lutym opiekunka  SKO - G. Oćwieja przeprowadziła konkurs plastyczno-techniczny dla klas 0-VI ,,Śmieszna skarbonka”.  W konkursie wzięło udział 25 uczniów, którzy wykazali się ogromną pomysłowością. Prace uczniów były ciekawe i pomysłowe. Jury przyznało osiem  nagród  dla dzieci w klasach 0-III.

Więcej…
 
Ogłoszenie
niedziela, 26 lutego 2017 20:18

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W SIESŁAWICACH
ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko

Stanowisko: KONSERWATOR

Miejsce pracy: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w  Siesławicach

Wymiar etatu: 1/4 ETATU

Ilość etatów: 1

Wydział: OBSŁUGA

Termin składania dokumentów: 2017-03-10

Więcej…
 
Buskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
niedziela, 26 lutego 2017 20:06

W dniu 26 lutego 2017 r. odbyły się buskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczął bardzo wzruszający spektakl w wykonaniu Grupy Teatralnej „PEGAZ” z SG nr 2 w Busku – Zdroju pt. „Skazani za wierność”. Po spotkaniu w Domu Parafialnym wszyscy uczestnicy udali się na  mszę patriotyczną do kościoła Św. Brata Alberta. Na tej uroczystości nie mogło zabraknąć naszych zuchów. 20 osobowa grupa zuchów swoją obecnością uświetniła całą uroczystość. Dzieci trzymały przed sobą portrety bohaterów niezłomnych, nieśli czerwone świece upamiętniające najwyższą ofiarę jaką ponieśli  „Żołnierze Wyklęci”. Zuchom należą się wielkie słowa uznania za wzorową postawę.

Więcej…
 
XV Rajd Hufca „Zmarzlaczek’2017”
niedziela, 26 lutego 2017 19:58

40- stu dzielnych piechurów z naszej szkoły stanęło na starcie rajdu zimowego „ZMARZLACZEK” w Zborowie. Dzień 24 lutego 2017r. powitał nas bardzo wietrzną pogodą, ale zuchom żadna pogoda nie jest straszna, gdy wędrują w grupie. Na drogę każdy z uczestników dostał słodkiego pączka, aby siły w czasie wędrówki nas nie opuściły i abyśmy nie dali się silnym podmuchom wiatru. Tegoroczny rajd połączony był z Dniem Myśli Braterskiej.

Więcej…
 
IX Edycja Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego
niedziela, 26 lutego 2017 19:51

22 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się finał IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla szkół podstawowych na „Najciekawszą i najładniejszą prezentację multimedialną wykonaną w programie PowerPoint”. Prezentacje oceniało jury w składzie: Przewodniczący - pan Marek Ciszewski – redaktor naczelny portalu internetowego www.busko.net.pl oraz panie: Agnieszka Zawadzka – Musiał, Bożena Krupa i Aneta Rasała. Do konkursu zgłosiło się 10 uczestników reprezentujących 5 szkół podstawowych naszej gminy: ZPO Dobrowoda, ZPO Zbludowice, ZPO Szaniec, SP nr 2 Busko – Zdrój, SP Siesławice.

Więcej…
 
Program muzyczny
niedziela, 26 lutego 2017 19:49

21  lutego w naszej szkoły odbył się ciekawy koncert. Był to "Program muzyczny Romana Brocheckiego". Uczniowie poznali 9 niezwykłych instrumentów muzycznych. To: AKORDEON, HARMONIJKA USTNA, FLETNIA PANA, OKARYNA, LIGAWKA, TRĄBKA, BANJO, BAŁAŁAJKA, SAZ. Prowadzący prezentował instrumenty ich budowę, opowiadał o ich pochodzeniu, a także grał i śpiewał. Koncert był znakomitą lekcją muzyki. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie szkoły.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 66