BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości 


Designed by:

Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole
niedziela, 29 kwietnia 2018 20:24

26 kwietnia uczniowie klas V, VI oraz VII przygotowali apel z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przypomnieli zebranym jak ważnym dokumentem była konstytucja oraz kto brał udział w jej napisaniu. Zaprezentowali piękne recytacje wierszy związanych z tym wydarzeniem.

Więcej…
 
Wycieczka do Muzeum im. „Orła Białego” w Skarżysku Kamiennej
niedziela, 29 kwietnia 2018 20:22

25 kwietnia 2018 roku zuchy z naszej Gromady „Wioska Smerfów” oraz 15 BDW „Polne kwiatki” ze szkoły w Dobrowodzie pod opieką phm. Doroty Olszowej udały się na spotkanie z przygodą i historią do Muzeum im. „Orła Białego” do Skarżyska Kamiennej. Znajduje się tam jedna z największych kolekcji militariów zgromadzonych pod gołym niebem w Polsce, na obszarze ponad 1, 5 ha. Dzieci mogły oglądać wyjątkowe eksponaty, które wywołały nie tylko zdziwienie, ale i nieskrywane zainteresowanie. Mogliśmy podziwiać okręt ORP „Odważny”, czołgi, działa czy samolot, do którego mogliśmy wejść i nawet usiąść za sterami w kabinie pilota.

Więcej…
 
XIV Międzyszkolny konkurs wiedzy o sławnych Polakach pt. „Szukamy autorytetów”
niedziela, 29 kwietnia 2018 19:34

25 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Zbludowicach odbył się XIV Międzyszkolny konkurs wiedzy o sławnych Polakach pt. „Szukamy autorytetów”. W tym roku naszą szkołę reprezentowała Jagoda Szir. Uczestnicy mieli za zadanie opanować 12 biografii słynnych postaci. Należą do nich: Jan Paweł II, Tadeusz Kościuszko, Józef Wybicki, Józef Piłsudski, Czesław Miłosz, Wisława Szymborska, Henryk Sienkiewicz, Jan Kochanowski, Maria Skłodowska – Curie, Fryderyk Chopin, Jan Matejko oraz Mikołaj Kopernik. Podczas konkursu Jagoda Szir wykazała się dużą wiedzą i otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

Więcej…
 
Przegląd Artystyczny Szkół
niedziela, 29 kwietnia 2018 19:26

W dniu 24 kwietnia 2018r. w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się Przegląd Artystyczny Szkół. Zespół pod opieką pani Doroty Wleciał zaprezentował taniec ludowy „Krakowiak” oraz dwa układy taneczne: taniec z szarfami i taniec z pomponami. Kinga Czerw w duecie z Mikołajem Davis   wykonali piosenkę pt. „ Moja mała ojczyzna”. Jagoda Szir zagrała na skrzypcach utwór pt. „Walc Barbary” z filmu „Noce i dnie”. Rada artystyczna doceniając nasz program zaprosiła nas do występów w muszli koncertowej w dniu 5 czerwca 2018r.

 

Więcej…
 
Przemoc w szkole – spotkanie z policjantem
niedziela, 29 kwietnia 2018 19:20

23 kwietnia w naszej szkole gościła funkcjonariuszka buskiej Policji – młodszy aspirant –pani Justyna Konopka. Celem wizyty było przeprowadzenie rozmowy z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV - VII ze swoimi wychowawczyniami. Uczniowie dowiedzieli się, czym są przemoc i agresja oraz jakie zachowania o nich świadczą. Policjantka  przypomniał wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie.

Więcej…
 
Ciekawa lekcja historii
niedziela, 29 kwietnia 2018 19:14

18 kwietnia 2018 roku na zbiórce zuchowej gościliśmy panią Katarzynę Gadawską – sekretarz Zarządu Stowarzyszenia „Kielecka Rodzina Katyńska”. Pani Gadawska w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o Zbrodni Katyńskiej z 1940 roku, wówczas to rozstrzelano około 22 tysięcy polskich obywateli. Nazwa zbrodni pochodzi od miejscowości Katyń koło Smoleńska, gdzie odnaleziono pierwsze groby zamordowanych. Ofiarą zbrodni padli jeńcy wojenni, funkcjonariusze Policji Państwowej i Służby więziennej oraz profesorowie, prawnicy, lekarze, nauczyciele, urzędnicy i wielu innych.

Więcej…
 
Akcja „Sprzątanie Gminy”
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 17:21

W poniedziałek uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami brali udział w akcji „Sprzątanie Gminy” w ramach obchodów Dnia Ziemi.  Pogoda w tym dniu nam dopisała, więc sprawnie posprzątaliśmy wyznaczony teren. Pozbieraliśmy śmieci z poboczy i rowów w naszej miejscowości oraz z terenów wokół szkoły i z terenu ośrodka sportowo-rekreacyjnego Karabosy. W akcji uczestniczyli  pan Bogdan Błaszczyk i pan Wiesław Marzec. Z roku na rok śmieci jest mniej, ale zdarzają się jeszcze miejsca, gdzie znajdujemy dużo plastikowych butelek lub reklamówek. Po skończonej akcji spotkaliśmy się wszyscy na Karabosach, gdzie można było odpocząć, ale również się czegoś nauczyć.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 85

Ogłoszenia