BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 


Designed by:

Spotkanie zuchów z „Buskowianinem 2013 roku” panem Michałem Imosą
poniedziałek, 29 września 2014 19:13

48 grupa zuchów pod opieką phm. Barbary Skrzypek i niezawodnych rodziców odwiedziła „Imosową Pecynę” – galerię autorską Michała Imosy w Nowym Folwarku. Wizyta była formą uczczenia obchodzonej w tym roku 130 rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego, który jest patronem naszej szkoły. Natomiast pan Michał Imosa uhonorowany został tytułem „Buskowianin Roku” między innymi za to, że napisał V tom Przygód Koziołka Matołka zatytułowany „Królewskie Ponidzie”.

Więcej…
 
Multimedialna wystawa "Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi"
poniedziałek, 29 września 2014 19:05

Dnia 18.09.2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na krótką wycieczkę do Buska-Zdroju, aby obejrzeć wystawę pt. ,,Nie lękajcie  się młodości! Karol Wojtyła – Jan Paweł II i młodzi". Dzieci zapoznały się z archiwalnymi fotografiami pochodzącymi z osobistych zbiorów przyjaciół Jana Pawła II z okresu jego młodości. Na zdjęciach utrwalone zostały wycieczki, wyprawy w góry oraz na narty księdza Karola Wojtyły z młodzieżą, które nadawały sens jego życiu.

Więcej…
 
Święto Pieczonego Ziemniaka
poniedziałek, 29 września 2014 19:02

Polska to kraj ziemniaczany. Zbiory ziemniaków w naszym kraju są jedne z największych na świecie. Możemy się poszczycić wieloma nazwami ziemniaków: kartofle, grule, pyry - to tylko kilka przykładów. Ziemniaki od setek lat królują na polskich stołach: pure, frytki, placki ziemniaczane, prażone, pieczone, chipsy. Choćby dlatego ziemniakom należy się święto. Warto zorganizować więc Święto Pieczonego Ziemniaka.

Więcej…
 
75. rocznica Bitwy pod Broniną
poniedziałek, 15 września 2014 17:54

6 września 2014 r. 38 zuchów z naszej Gromady oraz liczna grupa rodziców wraz z phm. Barbarą Skrzypek i p. Dorotą Wleciał uczestniczyło w uroczystych obchodach 75 rocznicy bitwy pod Broniną. Zuchom należą się gorące słowa uznania za wzorową postawę podczas Mszy Św. oraz całej uroczystości. Po mszy odczytano apel poległych. Apel pamięci w którym przywołani zostali żołnierze walczący pod Broniną w obronie kraju, ci którzy życie poświęcili w walce o wolność Polski i Polaków.

Więcej…
 
Zebranie z rodzicami
poniedziałek, 08 września 2014 19:07

W dniu 16 września 2014r. (wtorek) o godzinie 1700 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów. Prosimy  o przybycie.

Harmonogram spotkania:

- wybór trójki klasowej,

- wybór przedstawicieli do Rady Rodziców,

- zapoznanie z podstawową dokumentacją szkolną,

- sprawy organizacyjne

 
Witamy w Roku Szkolnym 2014/2015
wtorek, 02 września 2014 19:16

1 września w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Na początku uroczystości wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano Hymn Polski. Pani dyrektor Barbara Guzińska powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli oraz uczniów. Sekretarz  Urzędu Miasta i Gminy Busko – Zdrój, pan Maciej Renda przekazał uczniom, nauczycielom, rodzicom serdeczne życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Busko – Zdrój – Waldemara Sikory.

Więcej…
 
Wakacje !!!
czwartek, 03 lipca 2014 21:13

Życzymy wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.


 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 75 z 94

Ogłoszenia