Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 


Designed by:

"Bieg po zdrowie"- program antytytoniowej edukacji zdrowotnej dla uczniów klas IV-VI
niedziela, 26 marca 2017 17:45

Szanowni Rodzice

W szkole, do której uczęszcza Wasze dziecko, wdrożony został program profilaktyki antytytoniowej „Bieg po zdrowie”. Głównym celem programu jest zapobieganie paleniu papierosów wśród uczestników zajęć, zarówno obecnie, jak i w przyszłości, w ich dalszym życiu. Celem jest także ukazanie atrakcyjności życia wolnego od uzależnienia od tytoniu. Zajęcia są realizowane przy użyciu zróżnicowanych metod, gdyż zwiększa to efektywność programów profilaktycznych.

Więcej…
 
Witaj wiosno!
niedziela, 26 marca 2017 17:39

Po długiej zimie z utęsknieniem powitaliśmy 21 marca  kalendarzową wiosnę. Pierwszy Dzień Wiosny przywitaliśmy nieco inaczej niż w poprzednich latach. Po ogłoszeniu wyników  konkursu pt: „Wiosenne kwiaty” uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na pieszą wycieczkę do Buska –Zdroju, gdzie w ramach kampanii społecznej „ Służąc – Niesiemy Bezpieczeństwo” odbył się Dzień Otwarty Policji. W tym dniu w buskiej komendzie dzieci mogły zobaczyć miejsca, które na co dzień są niedostępne.

Więcej…
 
Zuchy uczą się historii
niedziela, 19 marca 2017 20:09

18 marca 2017 roku zuchy wraz z rodzicami, panią dyrektor Beatą Durnaś oraz p. B. Skrzypek i A. Odo uczestniczyły w obchodach 154 rocznicy bitwy pod Grochowiskami. Uroczyste obchody odbyły się w kościele p.w. Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju, a zapoczątkował je spektakl pt. „ Na bój Polacy! – Z pamiętników powstańców” przygotowany przez Grupę Teatralną „Pegaz” z SG nr 2 w Busku – Zdroju. Młodzi aktorzy przedstawili wspomnienia uczestników bitwy pod Grochowiskami. W rolę Adama Chmielowskiego wcielił się absolwent naszej szkoły - Szymon Szymański. Odpowiednia scenografia, kostiumy z okresu powstania styczniowego oraz oprawa muzyczna pozwoliła wszystkim obecnym przenieść się w czasie…. do roku 1863.

Więcej…
 
III miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym!
niedziela, 19 marca 2017 20:06

16 marca uczniowie z naszej szkoły Jagoda Szir z kl. VI oraz Jakub Brych z kl. V wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju. Jego celem jest rozbudzanie w uczniach potrzeby starannego i poprawnego pisania, wyrabianie czujności ortograficznej i odpowiedzialności za pisane słowo oraz podniesienie kompetencji ortograficznych. Tematyka konkursu w tym roku nawiązywała do mitów greckich. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z tekstem pt. „Dziwy niebieskie”, przygotowanym na podstawie fragmentu książki pt. „Mitologia” Jana Parandowskiego. Dyktando nie należało do łatwych, więc nikt nie ustrzegł się błędów. Cieszymy sie, że mimo trudnego tekstu Jagoda Szir zdobyła III miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Więcej…
 
Zapisy do SP im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach
sobota, 18 marca 2017 23:44

OŚMIOKLASOWA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO W SIESŁAWICACH

SZANOWNI RODZICE!!!

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach zawiadamia, że rozpoczęły się zapisy do klasy I:

DZIECI SIEDMIOLETNICH URODZONYCH W 2010r.
I DZIECI SZEŚCIOLETNICH URODZONYCH w 2011r.


Więcej…
 
Zapisy do oddziału przedszkolnego przy SP im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach
sobota, 18 marca 2017 23:04

Ogłaszamy zapisy na nowy rok szkolny 2017/2018 do oddziału przedszkolnego przy SP im Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach dzieci urodzonych w 2011 i 2012r.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w naszej szkole
niedziela, 12 marca 2017 15:59

8 marca w naszej szkole obchodzony jest bardzo uroczyście. Chłopcy pamiętają o wszystkich paniach, i tych dużych i tych małych. Z tej okazji uczniowie klas I-III pod opieką p. Doroty Wleciał i Barbary Skrzypek, przygotowali dla społeczności szkolnej specjalny apel. Humorystyczne wiersze, odpowiednia charakteryzacja, układy taneczne, dobór piosenek, a przede wszystkim wspaniała gra małych aktorów wywołały u widzów salwy śmiechu i gromkie brawa. Po przedstawieniu wszystkie panie i dziewczynki obdarowane zostały słodkimi lizakami i gorącymi życzeniami.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 66