BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 


Designed by:

Super zabawa w Parku Trampolin
niedziela, 16 grudnia 2018 13:52

15 grudnia 2018r. w sobotę zuchy wyruszyły na wycieczkę do Kielc do Parku Trampolin. Wycieczka była nagrodą za pracę podczas tegorocznej kwesty na buskim cmentarzu. Zuchom za pracę należy się chwila odpoczynku  i zabawy, dlatego też ta wycieczka była nastawiona na czynny wypoczynek i relaks. Godzina w Parku Trampolin minęła wszystkim na super zabawie. Uśmiechy i radość rozbawionych dzieci świadczą o tym, że taki sposób spędzania wolnego czasu bardzo im odpowiada. Po szaleństwach na trampolinach odpoczynek  oczywiście  w ….  Mc Donaldzie. Zuchy dziękują pani dyrektor Beacie Durnaś za umożliwienie nam wyjazdu, paniom Barbarze Skrzypek, Jolancie Wójcik i super rodzicom za opiekę, a panu kierowcy Dariuszowi Opoździe za bezpieczny przejazd. To była naprawdę udana wyprawa!

Więcej…
 
„Anielskie kolędowanie”
niedziela, 16 grudnia 2018 13:44

Dnia 12.12.2018r. w Samorządowym Centrum Kultury w Busku- Zdroju odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek „Anielskie Kolędowanie”. W przeglądzie wzięło udział 16 szkół z powiatu buskiego. Naszą szkołę reprezentowali Kinga Czerw i Mikołaj Davis, którzy wspólnie zaśpiewali pastorałkę pt. „Gore gwiazda Jezusowi”. Anielskie kolędowanie wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój, radość i zadumę.

Więcej…
 
Zuchy podczas finału Szlachetnej Paczki
niedziela, 16 grudnia 2018 13:42

9 grudnia 2018 r. (niedziela) w hali sportowej odbył się finał Szlachetnej Paczki. Zuchy przy wsparciu jak zawsze niezawodnych rodziców przygotowały stoisko ze słodkościami i bożonarodzeniowymi ozdobami. Specjalnie na finał zuchy przygotowały również piosenkę o pomaganiu, którą zaprezentowali wraz z wolontariuszami Szlachetnej Paczki. Piosenka ta z tekstem, „Kto, jeśli nie ja pomagać innym ma stała się hymnem buskiego finału. Zuchy przygotowały także czerwone serduszka, które przyklejali obecnym na finale widzom. Akcja zuchów „serce za serce” miała na celu wsparcie działań Szlachetnej Paczki.  Kinga i Mikołaj oprócz piosenki o pomaganiu zaprezentowali jeszcze dwie piosenki „Meluzynę” i „Moją Ojczyznę”. Nasi soliści za występ otrzymali wielkie brawa. Zuchy pokazały, że zawsze można na nich liczyć!

Więcej…
 
Mikołajkowe Czytanie
niedziela, 09 grudnia 2018 14:00

Jak co roku od 12 lat w naszej szkole, dnia 6 grudnia odbyło się Mikołajkowe Czytanie połączone z kampanią społeczną rozpoczętą przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku naszymi gośćmi byli: p. Agata Wolska-opiekun szkolnego koła wolontariatu SOSW dla niepełnosprawnych w Busku – Zdroju wraz ze swoją podopieczną Adą, p. Anna Kania-dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, p. Agnieszka Jasińska-kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Busku-Zdroju oraz p. Kamil Nowak absolwent naszej szkoły. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Beata Durnaś. Następnie zaproszeni goście przeczytali dzieciom piękne wiersze. Kolejna część spotkania należała do uczniów. Tańcem, wierszem i piosenką podziękowali Gościom oraz Mikołajowi, który przybył z workiem pełnym prezentów.

Więcej…
 
Konkurs ekologiczny „WYŚCIG KLUCZY”
niedziela, 09 grudnia 2018 13:57

Konkurs ekologiczny „ WYŚCIG KLUCZY”

W odpowiedzi na zaproszenie proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej p. w. Św Brata Alberta w Busku- Zdroju ks. Prałata Marka Podymy oraz Starosty Buskiego  Jerzego Kolarza, nasza szkoła wzięła udział w konkursie ekologicznym pt: „ Wyścig kluczy”. Uczniowie naszej szkoły od maja do października tego roku zbierali złom metali kolorowych, który miał być przetopiony na Pomnik Dziecka Utraconego. Uczniowie biorąc udział w konkursie uczyli się postaw proekologicznych wynikających z prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, a  sposób ich wykorzystania miał uwrażliwić dzieci w kwestii szacunku dla życia ludzkiego.

Więcej…
 
Nabór na stanowisko nauczyciel języka polskiego w Publicznej SP im. K. Makuszyńskiego w Siesławicach
wtorek, 04 grudnia 2018 18:49

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach

ogłasza nabór na stanowisko: nauczyciel języka polskiego

Stanowisko: nauczyciel języka polskiego– zindywidualizowana ścieżka kształcenia

Opis: Wymagane kwalifikacje do nauczania języka polskiego, z przygotowaniem pedagogicznym

Typ szkoły: Szkoła podstawowa

Wymiar czasu pracy: 10/18

Nazwa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach

Adres: Siesławice 140, 28-100 Busko-Zdrój

Powiat: Busko-Zdrój

Gmina: Busko-Zdrój

Telefon: 41-378-25-35

Miejsce wykonywania pracy: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach

Rodzaj umowy: czas określony: od 2 stycznia 2019 r. do 21 czerwca 2019 r.

Termin składania dokumentów: 11.12.2018r. do godz. 12:00

Więcej…
 
Wycieczka do Manufaktury Czekolady w Kielcach
niedziela, 02 grudnia 2018 15:52

W dniu 30 listopada dzieci z klas 0-III udały się do Manufaktury Czekolady w Kielcach, aby uczestniczyć  w warsztatach. Każde dziecko skomponowało własną, wymarzoną tabliczkę czekolady używając owoców, orzechów, wiórek kokosowych i innych dodatków. W czasie gdy czekolada zastygała w lodówce, dzieci kosztowały gorącą czekoladę, próbowały ziarna kakaowca i oglądały prezentację na temat powstawania czekolady – „Od plantacji do tabliczki czekolady”. Czekoladę po wyjęciu z lodówki dzieci pakowały do wybranych przez siebie ozdobnych opakowań.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 95

Ogłoszenia