BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 


Designed by:

Rajd Nocny „PO OMACKU”
niedziela, 01 października 2017 17:54

Blisko 300 zuchów i harcerzy stanęło na starcie XXXIV Harcerskiego Rajdu Nocnego „PO OMACKU” w Wiślicy. Naszą szkołę reprezentowała 40 osobowa grupa pod opieką Barbary Skrzypek i Jolanty Sagan. Wędrówkę rozpoczęło zwiedzanie Muzeum Archeologicznego i Domu Długosza w Wiślicy. Później wyruszyliśmy na nocną wędrówkę „szlakiem królewskim”. Podczas marszu czekały na nas punkty kontrolne. Na jednym z nich mogliśmy się nauczyć jak rozpalać ogień bez użycia zapałek, zajęcia okazały się bardzo ciekawe. Noc była pogodna, więc mogliśmy podziwiać rozgwieżdżone niebo oraz jasno świecący księżyc.

Więcej…
 
Nasza jesienna wyprawa
niedziela, 01 października 2017 15:39

28 września 2017 r. uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I – III pod opieką wychowawców  wyruszyli na wycieczkę do Parku Zdrojowego w Busku. Celem wycieczki była obserwacja zmian w przyrodzie zachodzących jesienią oraz zbieranie darów jesieni. Dzieci podziwiały barwne liście na drzewach, zbierały kasztany, spotkały wiewiórki przygotowujące zapasy na zimę. Na trasie naszej wyprawy znalazł się potężny i stary dąb „Ryszard”, który jest pomnikiem przyrody.

Więcej…
 
Zuchy w roli wolontariuszy
niedziela, 01 października 2017 15:34

24 wrześni 2017r. (niedziela) chętne zuchy uczestniczyły w zbiórce pieniężnej zorganizowanej przez Parafialny Zespół Caritas w parafii pod wezwaniem Św. Brata Alberta. Wolontariat – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

Więcej…
 
Nabór na stanowisko nauczyciel j. niemieckiego w Publicznej SP im. K. Makuszyńskiego w Siesławicach
piątek, 29 września 2017 20:41

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach

ogłasza nabór na stanowisko: nauczyciel języka niemieckiego

Stanowisko: nauczyciel języka niemieckiego

Wymiar czasu: 2/18

Liczba stanowisk: 1

Rodzaj umowy: czas określony od 09.10.2017r. do 22.06.2018r.

Termin składania dokumentów:  06.10.2017r. do godziny 12:00

 
Spotkanie z policjantem
środa, 20 września 2017 17:44

Dnia 18 września w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”,  która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka, policjanci z buskiej komendy odwiedzili naszych uczniów. Tematem spotkania było bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Młodsze dzieci mogły skorzystać z „autochodzika”. Jest to specjalne miasteczko umiejętności drogowych, dzięki któremu dzieci podczas zabawy uczą się przepisów ruchu drogowego.

Więcej…
 
Sprzątanie Świata
niedziela, 17 września 2017 15:09

Dnia 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem „Nie śmieci, lecz surowce wtórne”. Przed wyjściem na sprzątanie nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat konieczności segregacji śmieci i zasad recyklingu. W tym roku uczniowie posprzątali teren wokół szkoły, pobocza i rowy we wsi Siesławice.

Więcej…
 
W hołdzie poległym w bitwie pod Broniną
niedziela, 17 września 2017 15:05

9 września 2017 roku zuchy wzięły udział w uroczystych obchodach 78 rocznicy bitwy pod Broniną – jednej z największych bitew wojny obronnej we wrześniu 1939 roku  na Kielecczyźnie.  Od kilkunastu lat, rokrocznie, zuchy z naszej szkoły składają wiązankę kwiatów i zapalają znicze pamięci pod pomnikiem w Broninie, aby w ten sposób oddać hołd poległym tutaj żołnierzom. Podczas bitwy pod Broniną 9 września 1939 roku 22. Dywizja Piechoty Górskiej Armii „Kraków” stoczyła kilkunastogodzinny krwawy bój z Oddziałem Wydzielonym Niemieckiego VII Korpusu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 74