BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 


Designed by:

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Europejskiej
wtorek, 07 kwietnia 2015 18:26

Dnia 26.03.2015r w sali widowiskowej w BSCK w Busku- Zdroju odbyła  się kolejna edycja Powiatowego Konkursu  Piosenki Europejskiej. W szóstej edycji konkursu wzięło udział 140 uczniów reprezentujących 13 szkół podstawowych i 5 gimnazjów powiatu buskiego. Naszą szkołę reprezentował Jakub Szymczyk, który zdobył wyróżnienie. Kuba zaśpiewał piosenkę z filmu "Tarzan"pt."Obcy jak ja". Do konkursu Kubę przygotowywała pani Dorota Wleciał. Gratulujemy Kubie i jego opiekunce.

Więcej…
 
Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty …
wtorek, 07 kwietnia 2015 18:22

Dnia 20 marca dzieci z naszej szkoły powitały Wiosnę. Kolorem przewodnim tego dnia był kolor zielony. Każdy kto  był ubrany na zielono mógł wylosować słodki upominek. Zanim poszliśmy szukać oznak Wiosny, dzieci mogły zaobserwować widoczne w tym dniu zaćmienie Słońca. Następnie wszystkie dzieci wraz z wychowawcami w kolorowym korowodzie  udały się na Karabosy, aby spalić Marzannę i oficjalnie powitać Wiosnę.

 

Więcej…
 
Kapitan Andrzej Brzuchal - Sikorski
wtorek, 17 marca 2015 21:19

11 marca 2015 r. 22 zuchów, pod opieką B. Skrzypek i p. A. Szymańskiej, wybrało się na wycieczkę. Zuchy odwiedziły mogiłę kpt. Andrzeja Brzuchala – Sikorskiego na buskim cmentarzu parafialnym. Kapitan  Andrzej Brzuchal – Sikorski  był kapelmistrzem i pierwszym wykonawcą sławnego „Marsza Pierwszej Brygady”, pieśni którą Marszałek Józef Piłsudski nazywał: „ Najdumniejszą pieśnią jaką kiedykolwiek Polska stworzyła”.

Więcej…
 
Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpiecznym Internecie
wtorek, 17 marca 2015 21:15

9 marca 2015 r. odbył się III Szkolny Konkurs Wiedzy o Bezpiecznym Internecie. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z komputera i Internetu. Uczestniczyło w nim 28 uczniów z klasy IV, V, VI. Konkurs miał formę testu wyboru, który uczniowie rozwiązywali indywidualnie.

Więcej…
 
Dzień Kobiet
czwartek, 12 marca 2015 18:00

Chłopcy z klas I – III i oddziału przedszkolnego pamiętali o Święcie Kobiet, z tej okazji popłynęły okolicznościowe wiersze i piosenki skierowane do wszystkich kobiet. Dziewczynki natomiast mogły wyrazić swoje skryte marzenia w humorystycznej inscenizacji piosenki Alicji Majewskiej „Być kobietą”.

Więcej…
 
Zimowisko na Słowacji
niedziela, 01 marca 2015 21:18

Komenda Hufca w Busku Zdroju corocznie organizuje zimowy wyjazd dla dzieci  i młodzieży. Tradycji stało się zadość również i w tym roku. W pierwszy dzień ferii, 41 uczestników, w tym 10 zuchów z naszej Gromady wraz z drużynową Barbarą Skrzypek wyruszyło na zimowisko. Tym razem nasz pobyt miał miejsce na Słowacji. Już na wstępie zachwyciły nas przepiękne widoki. Znajdowaliśmy się w samym sercu gór, a przygrzewające słońce dodawało energii i zapału do szusowania po stokach.

Więcej…
 
Konkursy plastyczne w naszej szkole.
niedziela, 01 marca 2015 21:14

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie biorą udział w konkursach plastycznych. Włączając się w obchody Święta  Patrona Szkoły pani Beata Durnaś zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem „Bohaterowie książek Kornela Makuszyńskiego”, natomiast pani Barbara Skrzypek przypominając o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych była organizatorką konkursu plastycznego pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Wszyscy nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 70 z 95

Ogłoszenia