BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 


Designed by:

XXXI Harcerski Rajd Nocny „Po Omacku”-2014
poniedziałek, 29 września 2014 19:21

33 osoby pod opieką p. B. Skrzypek wzięły udział w tegorocznej nocnej wędrówce na trasie Wiślica- Hołudza – Busko- Zdrój. W Wiślicy powitała nas para królewska wraz ze swym dworem, po słodkim poczęstunku odprowadzili dzielnych wędrowców do granic miejscowości na „królewski trakt”, który mieliśmy przemierzać tej nocy. Po trasie na zuchów czekały różne dziwne postacie: profesor Ambronius z Królewca, Żyd Chagal, Rebeka i Kugol oraz Sara ukochana hrabiego Von Krolocka, od którego otrzymaliśmy zaproszenie na bal.

Więcej…
 
„Bóg, Honor, Ojczyzna”
poniedziałek, 29 września 2014 19:18

W nocy z 26 na 27 września 1939r., utworzono struktury Polskiego Państwa Podziemnego. Pomysłodawcą uczczenia 75. rocznicy powstania PPP był Instytut Pamięci Narodowej i Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. W dniu upamiętniającym początki polskiej konspiracji w okresie II wojny światowej w naszej szkole  gościem honorowym na spotkaniu z uczniami i nauczycielami szkoły był  prezes Buskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK Stanisław PRAŻUCH. Zuchy pod opieką p. Barbary Skrzypek przygotowały prezentację multimedialną na temat powstania i działalności Polskiego Państwa Podziemnego. Przybliżyli również sylwetki dowódców Armii Krajowej.

Więcej…
 
Spotkanie zuchów z „Buskowianinem 2013 roku” panem Michałem Imosą
poniedziałek, 29 września 2014 19:13

48 grupa zuchów pod opieką phm. Barbary Skrzypek i niezawodnych rodziców odwiedziła „Imosową Pecynę” – galerię autorską Michała Imosy w Nowym Folwarku. Wizyta była formą uczczenia obchodzonej w tym roku 130 rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego, który jest patronem naszej szkoły. Natomiast pan Michał Imosa uhonorowany został tytułem „Buskowianin Roku” między innymi za to, że napisał V tom Przygód Koziołka Matołka zatytułowany „Królewskie Ponidzie”.

Więcej…
 
Multimedialna wystawa "Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi"
poniedziałek, 29 września 2014 19:05

Dnia 18.09.2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się na krótką wycieczkę do Buska-Zdroju, aby obejrzeć wystawę pt. ,,Nie lękajcie  się młodości! Karol Wojtyła – Jan Paweł II i młodzi". Dzieci zapoznały się z archiwalnymi fotografiami pochodzącymi z osobistych zbiorów przyjaciół Jana Pawła II z okresu jego młodości. Na zdjęciach utrwalone zostały wycieczki, wyprawy w góry oraz na narty księdza Karola Wojtyły z młodzieżą, które nadawały sens jego życiu.

Więcej…
 
Święto Pieczonego Ziemniaka
poniedziałek, 29 września 2014 19:02

Polska to kraj ziemniaczany. Zbiory ziemniaków w naszym kraju są jedne z największych na świecie. Możemy się poszczycić wieloma nazwami ziemniaków: kartofle, grule, pyry - to tylko kilka przykładów. Ziemniaki od setek lat królują na polskich stołach: pure, frytki, placki ziemniaczane, prażone, pieczone, chipsy. Choćby dlatego ziemniakom należy się święto. Warto zorganizować więc Święto Pieczonego Ziemniaka.

Więcej…
 
75. rocznica Bitwy pod Broniną
poniedziałek, 15 września 2014 17:54

6 września 2014 r. 38 zuchów z naszej Gromady oraz liczna grupa rodziców wraz z phm. Barbarą Skrzypek i p. Dorotą Wleciał uczestniczyło w uroczystych obchodach 75 rocznicy bitwy pod Broniną. Zuchom należą się gorące słowa uznania za wzorową postawę podczas Mszy Św. oraz całej uroczystości. Po mszy odczytano apel poległych. Apel pamięci w którym przywołani zostali żołnierze walczący pod Broniną w obronie kraju, ci którzy życie poświęcili w walce o wolność Polski i Polaków.

Więcej…
 
Zebranie z rodzicami
poniedziałek, 08 września 2014 19:07

W dniu 16 września 2014r. (wtorek) o godzinie 1700 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów. Prosimy  o przybycie.

Harmonogram spotkania:

- wybór trójki klasowej,

- wybór przedstawicieli do Rady Rodziców,

- zapoznanie z podstawową dokumentacją szkolną,

- sprawy organizacyjne

 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 następna > ostatnia >>

Strona 63 z 82

Ogłoszenia