BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości 


Designed by:

Wycieczka do Ojcowa
czwartek, 15 czerwca 2017 21:50

9 czerwca uczniowie z naszej szkoły mieli okazję obejrzeć malownicze okolice Doliny Prądnika. Dowiedzieli się, że znana w całej Polsce miejscowość – Ojców – tak naprawdę jest małą wioską liczącą tylko 100 mieszkańców. Odwiedzili Jaskinię Łokietka (ze stałą temperaturą 70 C znajdującą się w szczytowej partii Góry Chełmowej (ok. 450 m n.p.m.) w Ojcowskim Parku Narodowym. Jest to jedna z najbardziej znanych jaskiń w Polsce, będąca jednym z symboli Ojcowskiego Parku Narodowego. Do jaskini prowadzą 2 szlaki niebieski i czarny, w drodze można było podziwiać Jaskinię Krowią oraz Bramę Krakowską.

Więcej…
 
Kuba -super matematyk!
sobota, 10 czerwca 2017 21:10

Dnia 8 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Busku Zdroju odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „MAŁY PITAGORAS”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III z terenu naszej gminy. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności i kompetencji matematycznych, rozwijanie logicznego myślenia przy rozwiązywaniu zagadek i problemów matematycznych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy III Jakub Kasza, który wykazał się dużymi umiejętnościami i wspaniałą wiedzą matematyczną zdobywając I miejsce. Brawo Kuba!

Więcej…
 
Sukces naszych uczniów w Powiatowym Konkursie Plastycznym
sobota, 10 czerwca 2017 21:04

W dniu 08.06.2017r w Starostwie Powiatowym w Busku – Zdroju została otwarta wystawa pokonkursowa Powiatowego Konkursu Plastycznego „ Mój świat jest EKO”. Konkurs został przeprowadzony w ramach programu edukacyjno  – ekologicznego „ Chrońmy naszą planetę”. Na konkurs wpłynęły 183 prace plastyczne. Wystawa była połączona z uroczystym wręczeniem nagród i dyplomów laureatom konkursu.

Więcej…
 
„Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”
sobota, 10 czerwca 2017 20:59

5 czerwca  uczniowie naszej szkoły w składzie: Karol Paw, Katarzyna Podstawek, Sebastian Nowak, Paweł Orzeł, Krzysztof Żmuda wzięli udział w podsumowaniu interaktywnych warsztatów kodowania z wykorzystaniem robotów Finch, w ramach projektu  „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę” w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku-Zdroju. W trakcie trwania 6 spotkań, które poprowadził młody profesjonalista, Damian Nowak, uczniowie dowiedzieli się, co to jest  kodowanie, stworzyli swoje pierwsze aplikacje. Niezwykle atrakcyjnym elementem zajęć było dla dzieci programowanie robotów Finch, które mogą poruszać się we wszystkich kierunkach, wydawać dźwięki i świecić w różnych kolorach.

Więcej…
 
II szkolny Turniej matematyczny „Matematyka z polskimi przysłowiami”
sobota, 10 czerwca 2017 20:54

W poniedziałek  5 czerwca w naszej szkole został zorganizowany II Turniej wiedzy matematycznej  przy współpracy ze Stowarzyszeniem Doskonalenia i Rozwoju 4improve - patron merytoryczny programu e-math.pl. Uczniowie z klas IV-VI w grupach 2-osobowych konkurowali ze sobą odpowiadając na pytania zamknięte dotyczące praktycznych zastosowań matematyki w życiu codziennym. Każde pytanie tematycznie związane było z polskim przysłowiem.

Więcej…
 
Super wycieczka
sobota, 10 czerwca 2017 20:51

8 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawcą p. G. Oćwieja   i rodzicami wybrały się na wspaniałą wycieczkę do Wygody (Sielsko na Wygodzie)  niedaleko Jędrzejowa. Na samym początku udały się do Dinoparku, gdzie pośród zieleni drzew mogły podziwiać 17 modeli dinozaurów w ich naturalnej wielkości. Nie były one rozmieszczone przypadkowo, lecz stanowiły ścieżkę edukacyjną na której modele dinozaurów umieszczono w kolejności ich występowania na Ziemi. Umieszczone przy nich tablice informacyjne pozwoliły każdemu  z nas zgłębić wiedzę na temat tych niesamowitych stworów, dowiedzieć się jakie tereny zamieszkiwały oraz czym się żywiły.

Więcej…
 
Sprawozdanie z programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej "Bieg po zdrowie"
sobota, 10 czerwca 2017 20:49

Klasy IV-VI z naszej szkoły wzięły udział w Programie Antytytoniowym "Bieg po zdrowie" opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Zajęcia w programie realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w życiu codziennym.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 70