Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 


Designed by:

Zapisy do oddziału przedszkolnego przy SP im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 20:50

Ogłaszamy zapisy na nowy rok szkolny 2017/2018 do oddziału przedszkolnego przy SP im Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach dzieci urodzonych w 2011 i 2012r.

Więcej…
 
Kiermasz Wielkanocny „Kukuryku w Cielętniku”
niedziela, 09 kwietnia 2017 15:56

8 kwietnia 2017 r. ( sobota) zuchy z naszej Gromady razem z drużynową Barbarą Skrzypek uczestniczyły w świątecznym kiermaszu „Kukuryku w Cielętniku”. Zuchy jak zwykle spisały się na „szóstkę”, dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu oraz gorącemu wsparciu niezawodnych mam oraz pani dyrektor Beaty Durnaś kiermasz można zaliczyć do udanych.  Na naszym stoisku znalazły się piękne, wielkanocne koszyczki, stroiki, palmy, bogato zdobione jajka, króliczki, kurczątka, kartki świąteczne oraz piękny anioł z masy solnej, jednak największym wzięciem cieszyły się ciasta, babki i babeczki upieczone przez nasze kochane mamy.

Więcej…
 
XIV GMINNY KONKURS LITERACKI dla klas I – III
niedziela, 09 kwietnia 2017 15:54

5 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Busku – Zdroju odbył się XIV Gminny Konkurs Literacki dla klas I – III. Naszą szkołę reprezentowali Alan Harasym -  kl. I, Lena Szymańska - kl. II                i Kinga Czerw -  kl. III. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością następujących książek: klasa I – „Czarna Owieczka” J. Grabowski, klasa II – „Piątka z Zakątka” K. Drzewiecka, klasa III – „Oto jest Kasia”  M. Jaworczakowa.  Uczeń klasy I Alan Harasym zdobył Wyróżnienie. Gratulacje!

Więcej…
 
Zebranie z rodzicami
niedziela, 02 kwietnia 2017 18:32

Zebranie rodziców z wychowawcami klas odbędzie się 4 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Siesławicach o godzinie 17:00.

 
„Ojciec ubogich” – uroczystość poświęcona św. Bratu Albertowi
niedziela, 02 kwietnia 2017 18:30

Z okazji ogłoszenia 2017 roku – Rokiem Świętego Brata Alberta dzień 30 marca w naszej szkole poświęcony został temu niezwykłemu człowiekowi. Uczniowie przygotowali przedstawienie i wcielili się w role postaci z XIX wieku, które towarzyszyły Adamowi Chmielowskiemu w jego życiu. Przed inscenizacją widzowie mogli obejrzeć film przybliżający biografię apostoła ubogich oraz jego drogę do bycia świętym. Na koniec uczniowie z klasy V przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą naszego związku z Bratem Albertem oraz parafią w Busku – Zdroju pod jego wezwaniem. Wychowankowie naszej szkoły starają się brać przykład z działalności Adama Chmielowskiego biorąc udział w licznych akcjach charytatywnych.

Więcej…
 
Uwaga rodzice – niebezpieczna gra „Niebieski wieloryb”
niedziela, 26 marca 2017 17:59

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie zwracamy się z prośbą do rodziców o szczególne zwrócenie uwagi na zachowanie się dzieci podczas korzystania z zasobów Internetu oraz gier komputerowych. Przypominamy Państwu, że gry komputerowe są przeznaczone dla odpowiednich kategorii wiekowych np. 3,7, 12, 16 i 18 lat. Informacje te znajdują się na opakowaniach gier. Klasyfikację gry i jej kategorię wiekową można sprawdzić również na stronie internetowej www.pegi.info. W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Media donoszą o nowej grze pt. „Blue Challenge” czyli „Niebieski wieloryb”, która pojawiła się w Internecie i zagraża życiu dzieci i nastolatków. W związku z pojawieniem się wśród uczniów różnych szkół przypadkach samookaleczeń pod wpływem gry „Niebieski Wieloryb” prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nietypowe zachowania dzieci.

Więcej…
 
154 rocznica bitwy pod Grochowiskami
niedziela, 26 marca 2017 17:55

25 kwietnia 2017 roku dzielne zuchy wyruszyły na trasę XXVIII Rajdu „Szlakiem Powstania Styczniowego GROCHOWISKA’ 2017”.  Główne uroczystości odbyły się przy mogile powstańczej, gdzie zuchy wraz z panią dyrektor Beatą Durnaś złożyły wiązankę kwiatów i zapaliły znicz pamięci. Punktem kulminacyjnym całej uroczystości była inscenizacja walk powstańców z Moskalami. W inscenizacji bitwy pod Grochowiskami uczestniczyły grupy rekonstrukcyjne z Buska – Zdroju, Pińczowa i Kielc. Na strudzonych piechurów czekała gorąca grochówka, która na Grochowiskach jak zawsze smakuje najlepiej.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 66