BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 


Designed by:

Pamiętamy o tych, co odeszli …..
sobota, 28 października 2017 19:34

25 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na cmentarz parafialny w Busku – Zdroju, aby uporządkować mogiły przed Świętem Zmarłych i zapalić znicze. Pierwsze kroki skierowaliśmy na mogiłę kpt. Andrzeja Brzuchala – Sikorskiego, którego tablica pamiątkowa znajduje się na budynku naszej szkoły. Dzieci posprzątały mogiłę, postawiły kwiat chryzantem  i zapaliły znicze. Następnie uczniowie zapalili znicze na mogile Jadwigi Kaczorowskiej, powstańców styczniowych oraz żołnierzy Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 roku.

Więcej…
 
Święto Pieczonego Ziemniaka
sobota, 28 października 2017 19:31

18 października 2017 r. na Karabosach odbyło się spotkanie zuchów, nauczycieli i rodziców z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka. Ognisko mogło mieć tak bogatą oprawę dzięki pracy zuchów w Kauflandzie podczas wakacji.  Podczas ogniska nastąpiło uroczyste przyjęcie nowych członków do naszej Gromady Zuchowej. „Biszkopty”, bo tak nazywają się zuchy do czasu złożenia Obietnicy, otrzymały medale, oczywiście z biszkoptów, listy powitalne i drobne prezenty. Wszyscy członkowie naszej Gromady serdecznie powitali młodsze koleżanki i kolegów. Spotkanie w tak licznym gronie stało się okazją do wręczenia „Serc Dobroci”.

Więcej…
 
Akcja "Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”
sobota, 28 października 2017 19:22

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.  Dlatego od października 2017 r., z aktywnym udziałem rodziców, rozpoczęliśmy w naszym oddziale przedszkolnym akcję "Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę", która ma na celu kształcenie nawyków czytelniczych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem.

Więcej…
 
Akcja „Pierwszaki 2017”
niedziela, 22 października 2017 15:24

17 go października 2017 roku uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły, wzięli udział w akcji „Pierwszaki”. Akacja ta jest organizowana przez Echo Dnia.  Dzieci zostały zaproszone do Buskiego Samorządowego Centrum  Kultury. Tam dzięki Doktorowi Bombie i Jeżowi Edkowi dowiedziały się na czym polega praca strażaka i policjanta. Jak zachować ostrożność podczas pracy wykonywanych w gospodarstwie rolnym. Następnie dzieci zostały zaproszone na scenę, gdzie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Więcej…
 
Uroczyste Ślubowanie klasy pierwszej
niedziela, 15 października 2017 19:49

13 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się Uroczyste Ślubowanie klasy pierwszej. Do tak ważnego wydarzenia pierwszoklasiści pod kierunkiem pani Agnieszki Sztuk przygotowywali się kilka tygodniu. Dzięki swojej pracy i wysiłkowi udowodnili, że nie są już przedszkolakami, ale prawdziwymi uczniami. Zanim zostali przyjęci do grona Braci Uczniowskiej musieli wykazać się umiejętnością śpiewu i recytacji. Występ dzieci został bardzo ciepło przyjęty przez widownię. Następnie miało miejsce uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły i tradycyjne pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor Beatę Durnaś.

Więcej…
 
Dzień Nauczyciela w naszej szkole
niedziela, 15 października 2017 19:40

Dnia 13.10.2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na wstępie pani dyrektor Beata Durnaś złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty oraz poinformowała nauczycieli o otrzymanych nagrodach: Kuratora, Burmistrza i Dyrektora. Następnie uczniowie oddziału przedszkolnego i III klasy pod kierunkiem p. Grażyny Oćwieji i Doroty Wleciał podziękowali wszystkim pracownikom szkoły recytując wiersze, śpiewając piosenki.

Więcej…
 
Pokaz iluzjonisty
niedziela, 15 października 2017 19:38

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 74