BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 


Designed by:

"Sprzątanie Gminy"
piątek, 03 maja 2019 19:40

W dniach od 24 do 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami brali udział w akcji „ Sprzątanie Gminy” w ramach obchodów Dnia Ziemi.  Pogoda w tym dniu nam dopisała, więc sprawnie posprzątaliśmy wyznaczony teren. Pozbieraliśmy śmieci z poboczy i rowów w naszej miejscowości oraz z terenów wokół szkoły i z terenu ośrodka sportowo- rekreacyjnego Karabosy. Z roku na rok śmieci jest mniej, ale zdarzają się jeszcze miejsca, gdzie znajdujemy dużo plastikowych butelek lub reklamówek.

Więcej…
 
75 rocznica bitwy pod Monte Cassino
niedziela, 28 kwietnia 2019 18:31

W niedzielę 28 kwietnia w kościele p. w. Św. Brata Alberta w Busku - Zdroju, odbyła się wspaniała uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę walk żołnierzy polskich pod Monte Cassino. Uroczystości patriotyczne w kościele p. w. św. Brata Alberta w Busku - Zdroju, zorganizowała Komenda Hufca ZHP w Busku – Zdroju. Oprawę liturgiczną zapewnili harcerze, którzy będą reprezentować hufiec we Włoszech. We mszy świętej w intencji żołnierzy polskich walczących pod Monte Cassino, wzięły udział również nasze zuchy (22 osoby), drużyny harcerskie, instruktorzy Hufca ZHP w Busku - Zdroju.

Więcej…
 
Święto Konstytucji 3 Maja w naszej szkole
niedziela, 28 kwietnia 2019 18:25

26 kwietnia zgodnie z tradycją w naszej szkole odbył się apel upamiętniający uchwalenie w 1791r. przez Sejm Czteroletni – Konstytucji 3 Maja. Podczas występu uczniowie klasy VI oraz VII przypomnieli młodym widzom w jak trudnym położeniu znalazła się Rzeczpospolita w XVIII w. i dlaczego podpisanie Konstytucji było tak ważne dla rozwoju politycznego i gospodarczego naszego kraju.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski „W krainie przyjaźni i pięknych słów”
niedziela, 28 kwietnia 2019 18:18

25 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „W krainie przyjaźni i pięknych słów”. Laureaci szkolnych eliminacji: Kinga Ambroży, Natalia Ambroży i Bartosz Lechowski będą reprezentowali naszą szkołę w XVI „Małym” Gminnym Konkursie Recytatorskim w Zespole Placówek Oświatowych w Dobrowodzie. Nagrodę publiczności otrzymał Bartosz Lechowski z klasy III. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie należą się wielkie brawa.

Więcej…
 
Życzenia Świąteczne
niedziela, 14 kwietnia 2019 15:57

 

 
Kiermasz Wielkanocny „Kukuryku w Cielętniku”
niedziela, 14 kwietnia 2019 15:40

13 kwietnia 2019 roku (sobota) zuchy z naszej Gromady wraz z drużynową Barbarą Skrzypek uczestniczyły w świątecznym kiermaszu „Kukuryku w Cielętniku”. Zuchy jak zwykle spisały się na „szóstkę”, dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz gorącemu wsparciu i pracy niezawodnych mam oraz pani dyrektor Beaty Durnaś kiermasz można zaliczyć do udanych. Na naszym stoisku znalazły się piękne, wielkanocne palmy, stroiki, bogato zdobione jajka, króliczki, kurczątka, kartki świąteczne, jednak największym wzięciem cieszyły się ciasta, babki i babeczki upieczone przez nasze kochane mamy. Zuchy dziękują rodzicom, nauczycielom i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu.

 

Więcej…
 
V Marsz Katyński
niedziela, 14 kwietnia 2019 15:36

V Marsz w Busku-Zdroju zorganizowano w 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej upamiętniając oficerów Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz funkcjonariuszy policji pomordowanych przez sowietów w 1940 r. 13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które zostało uchwalone w 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD. W czwartek 11 kwietnia ulicami naszego miasta przeszedł V Marsz Katyński.  W drodze na marsz zuchy zapaliły znicze pamięci pod Dębami Katyńskimi, obok naszej szkoły oraz na placu kościoła pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju. W marszu uczestniczyła nasza Gromada Zuchowa wraz z drużynową, p. D. Wleciał  oraz jak zawsze niezawodni rodzice.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 100

Ogłoszenia