BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 


Designed by:

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości
niedziela, 12 listopada 2017 16:55

Więcej…
 
Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole
niedziela, 12 listopada 2017 16:53

Więcej…
 
Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną
niedziela, 12 listopada 2017 16:51

W dniu 9 listopada 2017 r. odbył się „Wieczór z Pieśnią i Poezją Patriotyczną”, w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Busku – Zdroju. 20 zuchów wraz z rodzicami i phm. Barbarą Skrzypek uczestniczyło we wspaniałym widowisku artystycznym, przypominającym obrazy z przeszłości Polski oraz wspólnym śpiewaniu. Wszyscy zgromadzeni stworzyli patriotyczny spektakl, śpiewając pieśni żołnierskie i patriotyczne. Pieśni łączą pokolenia, tworzą poczucie więzi i jedności, poczucie przynależności do ojczyzny, za którą kiedyś tak wielu oddało swe życie. Wieczornica stała się wydarzeniem artystycznym, a jednocześnie piękną lekcją patriotyzmu.

Więcej…
 
Spotkanie z przedstawicielką Świętokrzyskich Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych
niedziela, 12 listopada 2017 16:50

9 listopada 2017 r. gościła w naszej szkole przedstawicielka ŚiNPK pani Maria Skrzypek. Uczniowie klas I –III przekonali się jak bogatą i piękną porą roku jest jesień, jak ludzie i zwierzęta przygotowują się do zimy. Prezentacja multimedialna pt. „Jesienne zamieszanie w przyrodzie” oraz ciekawe zabawy ruchowe, jakie przygotowała pani M. Skrzypek na pewno przybliżyły naszym podopiecznym jesienne zmiany w przyrodzie.

Więcej…
 
Śniadanie daje moc
niedziela, 12 listopada 2017 16:47

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. O bardzo ważnej roli śniadania w codziennej diecie wiedzą doskonale uczniowie naszej szkoły, którzy po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym: „Śniadanie daje moc”. 8 Listopada – to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania i to właśnie tego dnia organizowane są w szkołach wspólne śniadania.

Więcej…
 
Kwesta na buskim cmentarzu
niedziela, 05 listopada 2017 16:19

32 zuchów pod opieką phm. Barbary Skrzypek wzięło udział 1 listopada 2017r. w kweście zorganizowanej przez Towarzystwo Miłośników Buska - Zdroju. Zuchom należą się wielkie słowa uznania, ponieważ poświęcili swój wolny od nauki czas, aby pomagać w zbiórce pieniędzy na odnowienie zabytkowych mogił na buskim cmentarzu. Mimo chłodu zuchy ochoczo zachęcały odwiedzających cmentarz do wzięcia udziału w kweście. Najmłodszymi uczestnikami tegorocznej kwesty byli 5-letnia Monika Kępińska, 6-letni Xawery Wojciechowski oraz wspaniałe pierwszaki. Wsparciem i pomocą służyli gimnazjaliści, absolwenci naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy!

Więcej…
 
Noc Świętych
niedziela, 05 listopada 2017 16:16

31 października 2017 r. we wtorek o godz. 18: 00 w kościele św. Brata Alberta w Busku – Zdroju odbyło się uroczyste świętowanie „Nocy Świętych”. Najpierw uczestniczyliśmy w modlitewnym czuwaniu, a później w procesyjnym przejściu z relikwiami świętych ulicami Waryńskiego i Młyńską na cmentarz Św. Leonarda. Zuchy z naszej Gromady niosły świece  i pochodnie, które rozświetlały wieczorny mrok. Ksiądz prałat Marek Podyma podziękował zuchom za obecność pysznymi cukierkami. Postawa i zaangażowanie dzielnych zuchów zasługują na gorące słowa uznania i podziękowania.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 74