BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości 


Designed by:

XVI Gminny Konkurs Plastyczny o tematyce ekologicznej „Zwierzęta żyjące w lesie”
niedziela, 10 czerwca 2018 11:50

W dniu 29.05.2018r. został rozstrzygnięty XVI Gminny Konkurs Plastyczny  o tematyce ekologicznej „Zwierzęta żyjące w lesie” zorganizowany przez Burmistrza Miasta  i Gminy  w Busku- Zdroju przy współudziale Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.  Laureatami konkursu zostali uczniowie naszej szkoły: Kacper  Jendo z oddziału przedszkolnego  – II miejsce i Karol  Jendo z klasy III – III miejsce. Zwycięzcom gratulujemy.

Więcej…
 
Program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas"
niedziela, 10 czerwca 2018 11:34

Oddział przedszkolny w naszej szkole po raz trzeci  przystąpił do realizacji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas" organizowanym przez Państwową Stację Epidemiologiczno-Sanitarną w Busku-Zdroju. Program był adresowany do dzieci 5, 6 letnich oraz ich rodziców i opiekunów. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy.

Więcej…
 
Dzień Dziecka
niedziela, 03 czerwca 2018 15:31

1 czerwca uczniowie klas IV – VII w dobrych humorach i po życzeniach oraz słodkim poczęstunku od pani dyrektor wyjechali do Kielc. Tego dnia mieli okazję miło spędzić czas w kinie „Helios”, oglądając premierę filmu „Wyszczekani”. Wszyscy dobrze się bawili i uśmiechnięci wrócili do domu. Natomiast młodsi uczniowie z klas 0 - III również mile spędzili czasu na zabawach w Parku Zdrojowym, lodach i filmie " Kaczki z gęsiej paczki". Dostali mnóstwo prezentów od rodziców, nauczycieli oraz życzenia i cukierki od pani dyrektor.

Więcej…
 
Kochamy Was całym sercem!
niedziela, 03 czerwca 2018 15:28

Uczy, dba, pilnuje, doradza, ale przede wszystkim …kocha. Mama jest najważniejsza na świecie! Z okazji Dnia Matki uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I – III przygotowali dla kochanych mam wspaniałą uroczystość. Za pomocą wierszy, piosenek i tańców chcieli wszystkim mamom podziękować i dać najlepszy na świecie prezent: mocno się przytulić, dać buziaka, a do ucha wyszeptać  „Kocham Cię!”. Ale już od początku świata przy mamie musi być tata, dlatego też dzieci nie zapomniały o swoich tatusiach, którzy dbają i troszczą się o nich codziennie. Mamusie i tatusiowie otrzymali piękne laurki i prezenty wykonane przez dzieci. Mamy nadzieję, że spełnią się wszystkie życzenia przekazane rodzicom podczas ich święta.

Więcej…
 
Tydzień Kultury Języka Polskiego w naszej szkole
niedziela, 03 czerwca 2018 15:23

W tym roku obchody Tygodnia Kultury Języka Polskiego w szkole zainaugurował konkurs „Mistrz kaligrafii”, którego zwycięzcami zostali następujący uczniowie: Natalia Ambroży – kl. I, Hubert Pękalski – kl. II, Mikołaj Olszewski – kl. III, Dominika Jarosz – kl. IV oraz Natalia Sakwa z kl. VI. Następnie w ramach tej akcji odbył się konkurs ortograficzny. I miejce zajęła w nim Jagoda Szir- kl. VII, II – Jakub Brych z kl. VI, natomiast III miejsce zdobył Marcel Błaszczyk z kl. IV.

Więcej…
 
XXXV Jubileuszowa Wędrówka Zuchowa „BARTEK”
niedziela, 27 maja 2018 12:51

35 jubileuszowa Wędrówka Zuchowa „ BARTEK” została zorganizowana 25 maja 2018 r. przez Komendę Hufca ZHP w Busku Zdroju i otrzymała nazwę "RAJDU ŻONKILA”. Na starcie stanęło ponad 300 zuchów i harcerzy wraz z opiekunami. Po otrzymaniu żółtych, żonkilowych koszulek wyruszyliśmy pieszo do rynku na przystanek meleksów "SŁONECZNY EKSPRES", którymi dotarliśmy do Wełcza pod sławną sosnę, będącą pomnikiem przyrody.

Więcej…
 
Wycieczka szkolna do Kurozwęk
niedziela, 27 maja 2018 12:49

Dnia 22 maja 2018r uczniowie klas 0-III uczestniczyli w wycieczce do Kurozwęk. Celem wyjazdu było zwiedzenie pięknego pałacu Popielów z XV wieku, poznanie jego historii, obejrzenie lochów pełnych tajemnic i zwierząt w mini zoo. Główną i największą atrakcją wycieczki było oglądanie z bliska stada bizonów podczas wycieczki wozem „Safarii bizon”, który wjeżdża na łąki pomiędzy zwierzęta. Pod koniec wycieczki każdy mógł się posilić zjadając pyszną kiełbaskę z grilla. Zwiedzanie kompleksu pałacowego dzieci zakończyły na placu zabaw, który znajdował się na terenie parku. W dobrych humorach, z pamiątkami, pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę wróciliśmy do domu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 85

Ogłoszenia