BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 


Designed by:

XI Mikołajkowe Czytanie w naszej szkole
niedziela, 10 grudnia 2017 13:31

Już po raz XI w naszej szkole odbyło się Mikołajkowe Czytanie połączone z kampanią społeczną rozpoczętą przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, mającą na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, aby wspomóc ich wszechstronny rozwój. W tym roku gośćmi szkoły byli: Wiceburmistrz Miasta i Gminy Busko – Zdrój - Henryk Radosz, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty – Tomasz Pleban, Komendant Powiatowej Policji -  insp. Jakub Kosiń, przedstawiciel Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Pułk Żuawów Śmierci” – Robert Matusik, członkowie buskiego koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – prezes Stanisław Prażuch i Władysław Schabowski.

Więcej…
 
III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny
niedziela, 10 grudnia 2017 12:56

Dnia 7 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku Zdroju odbył się III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na wykonanie świątecznego aniołka. Konkurs przeznaczony był dla klas 0 – III, polegał na wykonaniu dowolną techniką świątecznego aniołka. Czas wykonania to jedna godzina lekcyjna. Naszą szkołę reprezentowali Oskar Mazurek z klasy I oraz Natalia Śledzik i Maria Bławat z klasy III. Marysia zdobyła wyróżnienie. Gratulacje!

Więcej…
 
Święto Górnika w naszej szkole
niedziela, 10 grudnia 2017 12:53

Dnia  4 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z górnikiem z okazji Barbórki. Na to spotkanie przybył górnik w pięknym stroju galowym. W trakcie pogadanki gość opowiedział o pracy górników i narzędziach wykorzystywanych w ich pracy oraz ciekawostkach dotyczących bogactw naturalnych. Dzieci dowiedziały się także o symbolice piór na czapce górnika. Przedszkolaki podziękowały gościowi dużymi brawami oraz pięknym bukietem kwiatów.

Więcej…
 
Wycieczka do Fabryki Bombek „DECORA” w Miechowie
niedziela, 10 grudnia 2017 12:49

30 listopada 2017 r. uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I- IV wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek „DECORA” w Miechowie. Celem wycieczki było poznanie procesu wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Jedna grupa uczestniczyła w warsztatach plastycznych i malowała samodzielnie bombki, zaś druga grupa w tym czasie zwiedzała fabrykę. Z wielkim zainteresowaniem dzieci obserwowały wydmuchiwanie, posrebrzanie (kąpiel), suszenie, malowanie i pakowanie bombek. Ze zdziwieniem patrzyły na przeróżne kształty ozdób choinkowych, których nie można spotkać na naszym rynku, ponieważ jest to wyłącznie produkcja exportowa.

Więcej…
 
Andrzejki w naszej szkole
niedziela, 10 grudnia 2017 12:46

Więcej…
 
Spotkanie z Kubusiem Puchatkiem
niedziela, 26 listopada 2017 18:19

24 października 2017r. gościliśmy w naszej szkole panią Ewę Tarapatę, pracującą w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Busku – Zdroju. Pani bibliotekarka przygotowała ciekawe zajęcia, dla klas   0 – III. Tematem zajęć było spotkanie z Kubusiem Puchatkiem. Dzieci układały puzzle, odgadywały zagadki związane z postaciami ze Stumilowego Lasu.

Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
niedziela, 26 listopada 2017 18:15

Tradycją w naszej szkole stało się organizowanie Światowego Dnia Pluszowego Misia. W obchodach tego święta uczestniczą wszyscy uczniowie szkoły. W tym roku obchodzimy 115 rocznicę powstania pierwszych pluszowych misiów. Jest to spotkanie pełne dobrej zabawy, prezentów i słodyczy. Zuchy, pod opieką Barbary Skrzypek, z tej okazji udekorowały salę, przygotowały konkursy, papierowe medale z nazwą obchodzonego święta, ciekawe informacje o najsławniejszych misiach oraz historię powstania pierwszych maskotek misiów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 74