BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 


Designed by:

155 rocznica bitwy pod Grochowiskami
niedziela, 25 marca 2018 15:47

18 marca br. zuchy uczestniczyły we Mszy Św. w kościele pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju, podczas mszy, która odbyła się w 155 rocznicę bitwy pod Grochowiskami wspominaliśmy uczestnika tej bitwy, Adama Chmielowskiego, św. Brata Alberta patrona parafii oraz powstańców poległych w walce. Na ołtarzu ustawiono krzyż z czasów Powstania Styczniowego, własność pana Roberta Osińskiego, dowódcy buskich Żuawów. We Mszy Św. uczestniczyli członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci, obchodzący 18 marca Święto Pułku, kombatanci AK, członkowie Grupy Teatralnej „Pegaz”, pani dyrektor Beata Durnaś oraz rodzice.

Więcej…
 
Rajd „Szlakiem Powstania Styczniowego” – GROCHOWISKA’2018
niedziela, 25 marca 2018 15:43

17 marca 2018 roku zuchy z naszej Gromady uczestniczyły w obchodach 155 rocznicy bitwy pod Grochowiskami. Pogoda w tym dniu sprawiła nam nie zbyt miłą niespodziankę był duży mróz i wiał silny wiatr. Mimo to wzorem lat ubiegłych zuchy wzięły udział w Apelu Poległych, złożyły kwiaty i zapaliły znicz pamięci na mogile poległych powstańców. Kulminacyjnym punktem uroczystości była inscenizacja bitwy pod Grochowiskami z 1863 roku.

Więcej…
 
Sukces w konkursie „Focus on the UK”
poniedziałek, 19 marca 2018 18:54

W środę 7 marca w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbludowicach odbył się II Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii “Focus on the UK” dla klas V-VII szkoły podstawowej. W konkursie brało udział osiem  szkół z powiatu buskiego, w sumie do rozwiązywania testu przystąpiło  16 uczniów. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu geografii, kultury, znajomości tradycji i zabytków UK. Po zaciętym boju jury wyłoniło dwa pierwsze miejsca. Trzecie miejsce w dogrywce wywalczył Karol Paw – uczeń VI klasy. Gratulujemy ogromnej wiedzy!

 

 
Szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Bezpieczne ferie”
poniedziałek, 19 marca 2018 18:50

Gdy zbliżają się ferie zimowe, okres wypoczynku i beztroskiej zabawy,  zawsze musimy pamiętać  o bezpieczeństwie. Uczniowie naszej szkoły wiedzą co wolno, a czego nie wolno robić w czasie zabaw zimowych. 27 lutego 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny właśnie na temat zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu, jazdy na łyżwach czy nartach.

Więcej…
 
III miejsce w Międzyszkolnym konkursie „Lektura w komiksie”
niedziela, 11 marca 2018 13:45

9 marca w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbludowicach odbyło się rozstrzygnięcie Międzyszkolnego konkursu literacko – plastycznego „Lektura w komiksie”. Dzięki niemu uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności oraz wykazać się znajomością literatury pięknej. Zadaniem uczestników było przygotowanie wybranego fragmentu utworu w formie komiksu. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły uczennice z klasy IV – Kinga Czerw, Dominika Jarosz oraz Jagoda Szir z kl. VII. Jagoda wykonała komiks na podstawie książki „Mały książę”. Jej praca została doceniona przez komisję konkursową i zajęła III miejsce. Gratulacje

Więcej…
 
II miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym!
niedziela, 11 marca 2018 13:42

7 marca uczniowie naszej szkoły Jagoda Szir z kl. VII oraz Jakub Brych z kl. VI wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym organizowanym przez nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku - Zdroju. Jego celem jest doskonalenie umiejętności i starannego pisania z zachowaniem reguł ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych, a także zachęta do zdrowej rywalizacji międzyszkolnej.

Więcej…
 
Dzień Kobiet na wesoło
sobota, 10 marca 2018 20:52

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klas IV – VII przygotowali humorystyczne przedstawienie, w którym mieli możliwość zaprezentować się w damskich strojach. Odpowiednia charakteryzacja , zabawne teksty, trafnie dobrana muzyka oraz wspaniała gra młodych aktorów wywołała śmiech i brawa widzów. Po inscenizacji  chłopcy złożyli wszystkim paniom i dziewczynkom życzenia oraz obdarowali słodkościami.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 79