BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 


Designed by:

Mikołajkowe Czytanie
niedziela, 09 grudnia 2018 14:00

Jak co roku od 12 lat w naszej szkole, dnia 6 grudnia odbyło się Mikołajkowe Czytanie połączone z kampanią społeczną rozpoczętą przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku naszymi gośćmi byli: p. Agata Wolska-opiekun szkolnego koła wolontariatu SOSW dla niepełnosprawnych w Busku – Zdroju wraz ze swoją podopieczną Adą, p. Anna Kania-dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, p. Agnieszka Jasińska-kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Busku-Zdroju oraz p. Kamil Nowak absolwent naszej szkoły. Wszystkich zebranych przywitała pani dyrektor Beata Durnaś. Następnie zaproszeni goście przeczytali dzieciom piękne wiersze. Kolejna część spotkania należała do uczniów. Tańcem, wierszem i piosenką podziękowali Gościom oraz Mikołajowi, który przybył z workiem pełnym prezentów.

Więcej…
 
Konkurs ekologiczny „WYŚCIG KLUCZY”
niedziela, 09 grudnia 2018 13:57

Konkurs ekologiczny „ WYŚCIG KLUCZY”

W odpowiedzi na zaproszenie proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej p. w. Św Brata Alberta w Busku- Zdroju ks. Prałata Marka Podymy oraz Starosty Buskiego  Jerzego Kolarza, nasza szkoła wzięła udział w konkursie ekologicznym pt: „ Wyścig kluczy”. Uczniowie naszej szkoły od maja do października tego roku zbierali złom metali kolorowych, który miał być przetopiony na Pomnik Dziecka Utraconego. Uczniowie biorąc udział w konkursie uczyli się postaw proekologicznych wynikających z prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów, a  sposób ich wykorzystania miał uwrażliwić dzieci w kwestii szacunku dla życia ludzkiego.

Więcej…
 
Nabór na stanowisko nauczyciel języka polskiego w Publicznej SP im. K. Makuszyńskiego w Siesławicach
wtorek, 04 grudnia 2018 18:49

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach

ogłasza nabór na stanowisko: nauczyciel języka polskiego

Stanowisko: nauczyciel języka polskiego– zindywidualizowana ścieżka kształcenia

Opis: Wymagane kwalifikacje do nauczania języka polskiego, z przygotowaniem pedagogicznym

Typ szkoły: Szkoła podstawowa

Wymiar czasu pracy: 10/18

Nazwa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach

Adres: Siesławice 140, 28-100 Busko-Zdrój

Powiat: Busko-Zdrój

Gmina: Busko-Zdrój

Telefon: 41-378-25-35

Miejsce wykonywania pracy: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Siesławicach

Rodzaj umowy: czas określony: od 2 stycznia 2019 r. do 21 czerwca 2019 r.

Termin składania dokumentów: 11.12.2018r. do godz. 12:00

Więcej…
 
Wycieczka do Manufaktury Czekolady w Kielcach
niedziela, 02 grudnia 2018 15:52

W dniu 30 listopada dzieci z klas 0-III udały się do Manufaktury Czekolady w Kielcach, aby uczestniczyć  w warsztatach. Każde dziecko skomponowało własną, wymarzoną tabliczkę czekolady używając owoców, orzechów, wiórek kokosowych i innych dodatków. W czasie gdy czekolada zastygała w lodówce, dzieci kosztowały gorącą czekoladę, próbowały ziarna kakaowca i oglądały prezentację na temat powstawania czekolady – „Od plantacji do tabliczki czekolady”. Czekoladę po wyjęciu z lodówki dzieci pakowały do wybranych przez siebie ozdobnych opakowań.

Więcej…
 
Sukces naszych uczniów w konkursie ekologicznym!
niedziela, 02 grudnia 2018 15:46

30 listopada 2018r w urzędzie Miasta i Gminy Busko- Zdrój odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród w konkursie ekologicznym pod hasłem „ Chroń powietrze, nie spalaj odpadów”. Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań ograniczeniem niskiej emisji poprzez wyeliminowanie spalania odpadów i właściwą gospodarkę odpadami. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych odbył się w dwóch kategoriach. I miejsce zajął Oskar Mazurek – w kategorii klas I-IV pod opieką p. Agnieszki Sztuk, II miejsce zajęła Wiktoria Cholewa- w kategorii klas V-VIII pod opieką p. Ewy Złotnik. Gratulujemy  uczniom sukcesu!

 

Więcej…
 
Andrzejki w naszej szkole
niedziela, 02 grudnia 2018 15:32

 

Więcej…
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
niedziela, 02 grudnia 2018 15:28

Już tradycją w naszej szkole stały się obchody kolejnych urodzin najbardziej popularnej maskotki – pluszowego misia. W obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia uczestniczą wszyscy uczniowie szkoły. W tym roku obchodziliśmy 116 rocznicę powstania pierwszych pluszowych misiów. Było to spotkanie pełne dobrej zabawy, prezentów i słodyczy. Zuchy, pod opieką Barbary Skrzypek, udekorowały salę, przygotowały konkursy, medale z nazwą święta, wiadomości o najpopularniejszych misiach i niedźwiedziach oraz historię powstania pierwszych maskotek misiów.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 91

Ogłoszenia