BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 


Designed by:

Ciekawa lekcja historii
niedziela, 29 kwietnia 2018 19:14

18 kwietnia 2018 roku na zbiórce zuchowej gościliśmy panią Katarzynę Gadawską – sekretarz Zarządu Stowarzyszenia „Kielecka Rodzina Katyńska”. Pani Gadawska w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o Zbrodni Katyńskiej z 1940 roku, wówczas to rozstrzelano około 22 tysięcy polskich obywateli. Nazwa zbrodni pochodzi od miejscowości Katyń koło Smoleńska, gdzie odnaleziono pierwsze groby zamordowanych. Ofiarą zbrodni padli jeńcy wojenni, funkcjonariusze Policji Państwowej i Służby więziennej oraz profesorowie, prawnicy, lekarze, nauczyciele, urzędnicy i wielu innych.

Więcej…
 
Akcja „Sprzątanie Gminy”
poniedziałek, 23 kwietnia 2018 17:21

W poniedziałek uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami brali udział w akcji „Sprzątanie Gminy” w ramach obchodów Dnia Ziemi.  Pogoda w tym dniu nam dopisała, więc sprawnie posprzątaliśmy wyznaczony teren. Pozbieraliśmy śmieci z poboczy i rowów w naszej miejscowości oraz z terenów wokół szkoły i z terenu ośrodka sportowo-rekreacyjnego Karabosy. W akcji uczestniczyli  pan Bogdan Błaszczyk i pan Wiesław Marzec. Z roku na rok śmieci jest mniej, ale zdarzają się jeszcze miejsca, gdzie znajdujemy dużo plastikowych butelek lub reklamówek. Po skończonej akcji spotkaliśmy się wszyscy na Karabosach, gdzie można było odpocząć, ale również się czegoś nauczyć.

Więcej…
 
Jelonek rogacz – reliktem przyrodniczym Ponidzia
niedziela, 15 kwietnia 2018 12:56

Bardzo interesujące zajęcia dla uczniów naszej szkoły przygotowała przedstawicielka Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych pani M. Skrzypek. Dzieci poznały logo, zasięg i zakres działań ŚiNPK, zaś głównym tematem spotkania był jelonek rogacz – jeden z największych chrząszczy w Polsce. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się z tym rzadkim owadem, jego budową i ekologią. Mogli poznać środowisko naturalne ( siedlisko), w którym żyją te piękne owady.

Więcej…
 
Nasza wiosenna wyprawa
niedziela, 15 kwietnia 2018 12:53

12 kwietnia 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III wraz z wychowawczyniami wyruszyły na pieszą wycieczkę do Parku Zdrojowego, aby zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie na wiosnę. Uczniowie zapisywali i zaznaczali zaobserwowane kwitnące wiosenne kwiaty i krzewy na przygotowanych kartach pracy. Obserwowali jak przyroda budzi się do życia po zimowym odpoczynku.

Więcej…
 
IV Marsz Katyński
niedziela, 15 kwietnia 2018 12:49

IV Marsz w Busku-Zdroju zorganizowano w 78. rocznicę Zbrodni Katyńskiej upamiętniając oficerów Wojska Polskiego, Korpusu Ochrony Pogranicza oraz funkcjonariuszy policji pomordowanych przez sowietów w 1940 r. 13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które zostało uchwalone w 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD. W środę, 11 kwietnia ulicami naszego miasta przeszedł IV Marsz Katyński.  W drodze na marsz zuchy zapaliły znicze pamięci pod Dębami Katyńskimi, obok naszej szkoły oraz na placu kościoła pod wezwaniem Św. Brata Alberta w Busku – Zdroju. W marszu uczestniczyła nasza Gromada Zuchowa wraz z drużynową, pani dyrektor Beata Durnaś, nauczyciele oraz jak zawsze niezawodni rodzice.

Więcej…
 
Konkurs recytatorski „Strofy dla Ojczyzny”
niedziela, 15 kwietnia 2018 12:45

Dnia 10 kwietnia 2018 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski „Strofy dla Ojczyzny”. Laureaci tego konkursu: Lena Szymańska, Bartosz Lechowski, Nikola Zięba i Kacper Pituła reprezentowali nasza szkołę w XV „Małym” Gminnym Konkursie Recytatorskim „Strofy dla Ojczyzny, który odbył się 11 kwietnia w Zespole Placówek Oświatowych w Dobrowodzie. Nagrodę publiczności otrzymała Agata Kolarz z oddziału przedszkolnego.

Więcej…
 
XVI Festiwal Zdrowia w BSCK w Busku –Zdroju
niedziela, 15 kwietnia 2018 12:39

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia 10 kwietnia 2018r w Sali kinowej BSCK w ramach XVI Festiwalu Zdrowia w Busku –Zdroju zorganizowano Forum Zdrowia. Hasłem tegorocznego festiwalu było Zdrowie dla wszystkich”. Uczniowie klasy V i VI naszej szkoły, biorący udział w festiwalu dowiedzieli się między innymi jak ważne są pierwsze minuty i udzielenie pomocy tuż po wypadku – „ Złote minuty, które mogą decydować o życiu- udzielanie pomocy przedmedycznej”. Ważna i interesująca była również prelekcja „ Fakty i mity o biernym paleniu” oraz „ Wirusowe zapalenie wątroby typu A”.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 79