BIP

Dziennik elektroniczny

Zrealizowane projekty unijne

Licznik odwiedzin

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości 


Designed by:

XVI Rajd Hufca „ZMARZLACZEK’2018”
niedziela, 04 lutego 2018 16:16

2 lutego zuchy z naszej Gromady wyruszyły na spotkanie z przyrodą i przygodą.              Na trasę ruszyliśmy  z placu szkolnego w Zborowie malowniczym czerwonym szlakiem. Po drodze czekały na nas punkty kontrolne, na których poznaliśmy osoby związane z harcerstwem, w związku z obchodami Dnia Myśli Braterskiej, a byli to: druh Leszek Marciniec, Andrzej Małkowski i Robert Baden – Powell. Mieliśmy też różne zadania do wykonania: sfotografować ciekawe miejsca na trasie, ułożyć liczbę 22, czyli dzień, w którym obchodzony jest Dzień Myśli Braterskiej oraz przyporządkować nazwy chorągwi do województw.

Więcej…
 
Przedstawienie profilaktyczne o bezpieczeństwie w Internecie „Telekomputerek”
niedziela, 04 lutego 2018 16:12

 
Święto Patrona Szkoły - konkurs wiedzy o życiu i twórczości K. Makuszyńskiego
niedziela, 28 stycznia 2018 13:34

26 stycznia został rozstrzygnięty konkurs wiedzy o życiu i twórczości patrona naszej szkoły – Kornela Makuszyńskiego. Nad jego przebiegiem czuwał Samorząd Uczniowski. Do konkursu przystąpiły 4 drużyny reprezentujące klasy IV, V, VI oraz VII. Wprowadzeniem do  konkursu było zaprezentowanie złotej myśli autorstwa Patrona, będącej mottem naszej szkoły. Pierwszy etap zmagań polegał na uzupełnieniu luk w tytułach książek K. Makuszyńskiego, na drugim należało wykazać się znajomością ekranizacji powieści pisarza.

Więcej…
 
Brawa dla Kingi
niedziela, 28 stycznia 2018 13:31

Dnia 25. 01.2018r.w Społecznej Szkole Podstawowej w Słabkowicach odbył się II Przegląd Artystyczny Kolęd, Pastorałek i Utworów Bożonarodzeniowych pod nazwą „Hej kolęda, kolęda”. Naszą szkołę reprezentowały: Monika Kępińska z oddziału przedszkolnego, która zaśpiewała pastorałkę pt. „Bosy pastuszek” oraz Kinga Czerw z klasy IV. Kinga zdobyła wyróżnienie w kategorii klas II – IV. Zaśpiewała utwór bożonarodzeniowy pt. „ Jest taki dzień”.

Więcej…
 
Kochamy Babcię i Dziadka!
niedziela, 28 stycznia 2018 13:28

Tradycją w naszej szkole stały się spotkania z Babciami i Dziadkami z okazji ich Święta. Tak też było w tym roku, 23 stycznia. Najpierw dzieci z klasy I – III, a po południu z oddziału przedszkolnego spotkały się ze swoimi Babciami i Dziadkami. Licznie przybyłych gości powitała pani dyrektor Beata Durnaś. Następnie z maleńkich serduszek pobiegły życzenia wyrażone okolicznościowymi wierszykami i piosenkami. Dzieci dziękowały za miłość, opiekę, wyrozumiałość i dobroć, jaką codziennie obdarzają swoje wnuczęta zarówno babcie jak i dziadkowie.

Więcej…
 
Korowód Niepodległości
niedziela, 28 stycznia 2018 13:23

22 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu patriotycznym Korowód Niepodległości. Na wstępie wszystkie dzieci zostały powitane przez postacie Józefa Piłsudskiego oraz Młodego Patrioty. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw patriotycznych, miłości do ojczyzny. W programie buskiego spotkania znalazły się, między innymi: prelekcje historyczne, wystawy, pokazy, konkursy, patriotyczne zabawy. Bardzo efektownie prezentowała się Grupa Teatralna Pegaz z buskiej "jedynki", w strojach historycznych.

Więcej…
 
Obchody 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego
niedziela, 21 stycznia 2018 20:39

21 stycznia 2018 r. uczestniczyliśmy w obchodach 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, jednego z najbardziej spektakularnych zrywów narodowych w historii Polski. Uroczystości niedzielne rozpoczęły się od spektaklu historycznego w wykonaniu grupy teatralnej „Pegaz”, później odbyła się uroczysta Masza Św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku –Zdroju. Liturgii przewodniczył kapelan GRH „Pułk Żuawów Śmierci” – ksiądz Stanisław Strycharczyk.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 74